Hlavní navigace

New Media Inspiration 2017: Jak virtuální mění skutečné?

Po Facebooku se o uživatele začaly prát Twitter, Instagram i Snapchat. Co vše a jak moc ovlivňují sociální sítě a internet?
10. 1. 2017

Sdílet

Jak velká je moc sociálních sítí a internetu vůbec? Ovládají ony nás, nebo my je? Jak moc ovlivňují naše každodenní životy? O tom se bude mluvit v sobotu 18. února na konferenci New Media Inspiration 2017.

Pamatujete si, jak to vypadalo před třiceti lety? Naprostý nedostatek všeho, když přivezli banány nebo mandarinky, všichni stáli hodiny dlouhé fronty, a pak se na ně třeba ani nedostalo. Dnes nám stačí počítač nebo mobil a během minuty si objednáme všechno, na co máme chuť.

Na druhou stranu nejeden dospělý vzpomíná na to, jak jako děti byly s kamarády pořád venku, lezly po stromech a ochutnávaly sousedovy třešně, stavěly si schovávačky z větví či hrady z písku. Dnes není výjimkou potkat partu malých školáků sedících na lavičce, každý se svým mobilem a sluchátky, bez jakékoliv vzájemné komunikace.

Jak tedy internet a sociální sítě vstupují do každodenního života různých generací? Jak se změnilo jejich chování či komunikace? Co to znamená pro značky a byznys jako takový? I na tyto otázky naleznou odpovědi účastníci konference New Media Inspiration 2017.

Koho na New Media Inspiration 2017 uvidíte?

Na konferenci vystoupí například neuropatolog, spisovatel a publicista František Koukolík, který mimo jiné dlouhodobě zkoumá vztah mozku a lidského chování. Mluvit bude o internetu a Facebooku jako o nástrojích propagandy.

Těšit se můžete i na Janka Rubeše, kterého můžete znát z internetové televize Stream.cz například díky pořadu Praha vs. prachy. Vystoupí také známý český novinář Jindřich Šídlo působící aktuálně v redakci videozpravodajství portálu Seznam.cz.

Případové studie a přednášky zaměřující se na sociální sítě uslyšíte od Hany Němečkové z Forbesu, Jany Leitnerové z HateFree, Jany Kotvové z VISIBILITY či nezávislého konzultanta Dana Dočekala.

Rezervujte si svá místa na konferenci včas a registrujte se ještě dnes na webu New Media Inspiration 2017.

Akce se koná v sobotu 18. února 2017 na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy – nám. Jana Palacha 2, Praha 1.

Produktovým partnerem konference je STRV. Konferenci podporují Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Mediálními partnery jsou iList.cz, Lupa.cz, Markething, Marketing Journal, MediaGuru.cz a Studenta.cz. Konferenci organizují Studia nových médií Filozofické fakulty UK a TUESDAY Business Network. Produkčně akci zajišťuje společnost Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).