Hlavní navigace

Nová dimenze bydlení s chytrou elektroinstalací

Ovládat elektrospotřebiče, topení nebo osvětlení na dálku je dnes možné prakticky v jakémkoli bytě či domě. Není to drahé, nejsou nutné větší stavební zásahy a hlavně se to vyplatí.
17. 4. 2013

Sdílet

Chytrá elektroinstalace už našla své uplatnění na mnoha místech. Systém chytré elektroinstalace iNELS najdete v rodinných domech, bytech, řídí squashové centrum v Maďarsku, ovládá osvětlení na ukrajinské diskotéce nebo pomáhá v domově důchodců v Milešově. Není divu, protože výhod je celá řada, úspora energií, vyšší bezpečí, pohodlí, automatické ovládání nebo řízení na dálku, jsou hlavními důvody, proč je řešení inteligentní elektroinstalace jasným trendem v budoucnosti bydlení.

Bezpečí domova

Toto slovní spojení dostává s chytrou elektroinstalací úplně nový rozměr. Při vašem odchodu se automaticky zapne alarm, vypnou světla, stáhnou žaluzie a změní se například režim vytápění. Chytrý dům pohlídá všechny nečekané události, reaguje na silný vítr, zabrání zatopení, hlídá požár nebo vás upozorní na nezvaného hosta. Infračervené závory vás upozorní, že se vaše malé dítě dostalo příliš blízko bazénu, seniory ochrání dotyková čidla v koberci, která zaznamenají jejich pád. Aby se vaší rodině dobře spalo, vypne se v ložnici při spánku elektrický okruh, světla mohou postupně zhasínat, teplota se drží na příjemné úrovni. Zní to skoro jako pohádka, že?

Podívejte se, jak to vlastně celé funguje.

Kdo šetří, má za tři

Chytrý dům se postará o to, abyste neplatili zbytečně za energie a maximálně využívali jeho technologických možností. Osvětlení se automaticky přizpůsobuje venkovním světelným podmínkám a svítí jen tam, kde to je třeba. Systém optimálně kombinuje vytápění z různých zdrojů a reaguje na měnící se počasí – zavírá střešní okna při dešti, zatáhne markýzu při silném větru nebo před slunečními paprsky. Pokud například necháte omylem zapnutý elektrický spotřebič, umí jej chytrý dům vypnout, když nezaznamená váš pohyb. 

Systém iNELS si pochvalují majitelé mnoha bytů i domů. 

Bydlení jako v bavlnce

Většina z nás miluje pohodlí a s chytrou elektroinstalací si ho můžeme opravdu užít. Všechny funkce totiž ovládáte dotykem prstu odkudkoli na světě ze svého mobilu nebo počítače. Pokud si přejete, můžete svému domu dávat příkazy i hlasem. Poslechne vás na slovo. Nemusíte se starat o to, kde zase děti zapomněly zhasnout, ranní vstávání zpříjemní automaticky vytažené žaluzie. Před návratem domů si vyhřejete saunu nebo si na dálku zapnete rádio a necháte se přivítat oblíbenou melodií. Ať jste kdekoli, zůstáváte vždy jednou nohou doma.

Podívejte, je to snadné

Moderní technologie jsou všude kolem nás a zdá se, že jich bude jen přibývat. Proč nevyužít možností všech těch chytrých krabiček a nenechat se doma hýčkat? Po dlouhých hodinách strávených prací si zasloužíme, aby náš „Sladký domov“ dostál svému jménu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).