Hlavní navigace

Nový způsob jak zrychlit načítání webu

Zjistěte, jestli děláte všechno pro to, aby se vaše webová stránka načítala rychleji.
23. 4. 2019

Sdílet

Rychlost načítání webových stránek je samozřejmě  jedním z klíčových faktorů, který je potřeba brát v potaz při tvorbě webu. Stránka, která se načte rychleji, má lepší pozici ve vyhledávačích, její návštěvníci jsou spokojenější a prohlédnou si více vašeho obsahu. U e-shopů rychlejší stránky prokazatelně generují více konverzí.

Důvody, proč se stránka načítá pomalu, mohou být různé. Nejčastěji to bývají příliš velké obrázky, jejich načtení trvá zbytečně dlouhou dobu, po kterou už návštěvník mohl číst obsah stránky a místo toho musí čekat. Kromě správného formátu a komprese je třeba myslet i na rozměry obrázku. Ty je vhodné optimalizovat i podle zařízení, ve kterém si návštěvník web prohlíží.

Pomalé načítání stránek může způsobovat také velké množství souborů, které se načítají ze serveru. Minimalizujte tedy počet CSS a JS souborů a ušetřete cenný čas vašich potenciálních zákazníků.

Kromě optimalizace webové stránky lze jejího zrychlení dosáhnout i vhodně zvolenými webhostingovými službami. Ujistěte se, zda váš poskytovatel hostingu nabízí takové služby, které vám pomohou rychlost načítání vaší stránky ještě zvýšit.

ACTIVE 24 zavádí nový TURBO hosting. V rámci tohoto programu zřizují webhosting na speciálním serveru, na kterém bude váš web moci využívat více systémových prostředků. Zásadní je i agregace serveru, která je pětkrát nižší než u běžného sdíleného hostingu. Jinými slovy, o výkon serveru se budete dělit výrazně méně s dalšími projekty, což pomůže váš web zrychlit. Pokud se rozhodnete vytvářet web ve WordPressu, nainstaluje vám navíc ACTIVE 24 automaticky plugin pro ještě výraznější zrychlení načítání stránek.

TURBO hosting se prodává jako rozšíření klasických webhostingových balíčků, zaváděcí cena je stanovená na 29 Kč bez DPH měsíčně. Pokud TURBO objednáte například spolu s neomezeným balíčkem Komplet, vyjde vás měsíčně na 78 Kč bez DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).