Hlavní navigace

Ochraňte svou .cz doménu SSL certifikátem a přijměte ji jako dárek

Denně jsou na internetu podvedeny stovky lidí. Zabezpečte svou stávající či novou .cz doménu SSL certifikátem.
18. 10. 2018

Sdílet

Proč zabezpečit svůj web?
Dříve nebo později může být nezabezpečený web terčem útoku, v mnoha případech úspěšného. Obzvlášť v situacích, kdy pracujete s osobními údaji vašich návštěvníků (e-shop, weby s nutností přihlášení apod.), je nutné váš web chránit. Rizikem může být i pouhý kontaktní formulář. Vyhledávače se snaží přispět ke zvýšení bezpečnosti na internetu tím, že do kritérií pro řazení ve výsledcích vyhledávání zahrnuly i zabezpečení webu – weby s „https“ bývají ve výsledcích vyhledávání na vyšších pozicích.

K čemu SSL slouží?
Protokol SSL slouží k zabezpečení komunikace proti odposlechu třetí stranou a také zajišťuje autentizaci komunikujících stran. Odesílaná data jsou takto šifrována a uživatel má zároveň jistotu, že komunikuje s tím, s kým opravdu komunikovat chtěl. Adresa webové stránky zabezpečené SSL certifikátem začíná https://.

Kdy si pořídit SSL certifikát?
Čím dříve, tím lépe. U General Registry vám nyní z ceny SSL certifikátu odečteme cenu .cz domény. Pokud si zaregistrujete .cz doménu, můžete na SSL certifikátu ušetřit až 220 Kč (+ DPH). Více informací naleznete ZDE.

O doménách
V otázce úspěšnosti webové prezentace hraje klíčovou roli volba vhodného doménového jména. Provozování webu na vlastní doméně dává jeho majiteli jistotu, že jej zákazníci najdou vždy na stejné adrese, a to i v případě, že se třeba přestěhuje k jinému poskytovateli hostingu. Totéž platí pro e-mailové adresy. Dokonce i freemailové služby dnes umožňují propojení schránky s vlastní doménou.

Nejrozšířenější doménou v České republice je národní doména. Při vyhledávání informací čeští uživatelé internetu upřednostňují právě domény s koncovkou .cz. Výběr domény pro jakýkoli internetový projekt by tedy měl toto uživatelské chování respektovat. Pokud si zájemce o doménu .cz neví s výběrem rady, může se obrátit přímo na registrátora domén nebo využít doporučení a tipy na jeho webových stránkách.

Držitelé domén s koncovkou .cz mohou pomocí webové aplikace www.nic.cz/overeni ověřit správnost svých kontaktních údajů evidovaných v doménovém registru. Držitelé více domén pak ocení bezplatnou službu „Doménový prohlížeč“ umožňující správu všech .cz domén přehledně na jednom místě. Správcem domény .cz je sdružení CZ.NIC, které se věnuje také osvětě v oblasti doménových jmen, internetové bezpečnosti a podpoře nových technologií a projektů užitečných pro internetovou infrastrukturu v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).