Hlavní navigace

Odhalte trendy v internetové bezpečnosti v roce 2011

Zajímáte se o aktuální vývoj v oblasti bezpečnosti na internetu? Pak by vám neměla uniknout odborná konference Trendy v internetové bezpečnosti.
15. 2. 2011

Sdílet

Pokud se zajímáte o oblast internetové bezpečnosti, chcete vědět, jaké jsou nové hrozby, na jaké problémy počítačových sítí se v budoucnu připravit, neměla by vám uniknout odborná konference Trendy v internetové bezpečnosti. V pořadí již třetí ročník této akce pořádají společně čtyři významné české servery společnosti Internet Info: Lupa.cz, Root.cz, Měšec.cz a Podnikatel.cz. Program konference je členěn do tří tematických bloků, zároveň po celý den budou probíhat prakticky zaměřené workshopy.

Dopolední část bude věnována aktuálním virovým hrozbám, obraně státní správy před kybernetickými útoky, miliardové investici do Avastu nebo třeba bezpečnosti internetových domén. Zpestřením budou zážitky DALIBORA CHVÁTALA (Měšec.cz) se spamy – jistě jste i vy už někdy dostali e-mail od Kevina Browna.

Další tematický blok se zaměří na platby na internetu a jejich bezpečnost, podvody a machinace ve virtuálních ekonomikách, a nebude chybět ani uživatelský pohled na rizika dostupných online platebních metod. 

Třetí část konference, moderovaná PATRICKEM ZANDLEM, šéfredaktorem serveru Lupa.cz, má podtitul Jak zabezpečit firemní síť v cloudové éře. Na programu je duel IVANA SVOBODY (RSA) a IVANA KUTILA (Google User Group, AppSatori) o cloud computingu a ohrožení citlivý dat ve firmách. Naváže přední internetový publicista DANIEL DOČEKAL, který se ve své přednášce zaměří na spamy a únik dat v sociálních sítích. Diskutovat se bude také o zkušenostech s firemními sítěmi a míře jejich otevřenosti.

Konference nabídne celou řadu workshopů, z nichž účastníky jistě zaujme výklad PAVOLA LUPTÁKA (Nethemba) o možnostech, jak obejít firewally webových aplikací, či velmi aktuální příspěvek ONDŘEJE CALETKY (Studentská unie ČVUT) o tom, na co si dát pozor při zavádění IPv6 do lokálních sítí. Praktickou ukázku překonávání různých druhů zabezpečení aneb „Jak odemknout dveře bez klíče“, předvedou pánové DAVID KOBYLÁK a MARTIN KOUTNÝ (Asociace českých lockpickerů). 

Aktuální program konference naleznete na stránkách akce. 

Konference je primárně určena pro bezpečnostní analytiky, správce sítí, IT manažery, správce on-line platebních systémů, provozovatele internetového bankovnictví i hobby hackery – zkrátka pro všechny zájemce o spletitou problematiku bezpečnosti počítačových sítí, a v neposlední řadě žurnalisty. 

Zájemci o účast se mohou registrovat prostřednictvím internetového formuláře na http://konferen­ce.iinfo.cz/re­gistrace/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).