Hlavní navigace

Online lékárna Pilulka.cz rozšiřuje vývojářský tým

Martin Křižan je jedním z klíčových spolupracovníku v Pilulka.cz. V rámci skupiny působí již od zimy 2012. Jak to v Pilulce funguje nám přiblížil v krátkém rozhovoru.
29. 6. 2016

Sdílet

Jak dlouho pracujete pro portál Pilulka.cz?

Před 3,5 lety jsem se podílel na vývoji projektu, ve kterém byli zainteresovaní lidé stojící za Pilulkou. Přestože byl vývoj e-shopu svěřen externí společnosti, byl jsem následně osloven a začal jsem spolupracovat na menších pomocných projektech před spuštěním Pilulky. Po mém návratu ze zahraničí jsme se dohodli na dlouhodobé spolupráci a začali jsme hledat vlastní řešení.

Čemu jste se věnoval dřív?

Už na střední škole jsem se věnoval programování, přestože jsem jej nestudoval. Prošel jsem reklamními agenturami, několika méně či více úspěšnými start-upy. Během mého pobytu mimo ČR jsem si vyzkoušel jak pozici interního zaměstnance, tak externí spolupráce. Programoval jsem v C, C++, phyton. PHP považuji za pragmatickou záležitost, jelikož je to nejpoužívanější jazyk českých projektů. Osobně mám raději GO, který se u nás skoro nepoužívá, což je škoda.

Co považujete za největší změnu v Pilulce?

Má původní one-man show skončila už po pár měsících. S externí společnostmi spolupracujeme i nadále. K tomu máme inhouse developerský tým o 6 členech. Neustále se věnujeme novým projektům, refraktoringu stávající aplikace tak, aby nezaostávala za rychlým růstem firmy a vyvíjíme nové moduly, které nám přináší silnou konkurenční výhodu. Poslední novinkou je služba Pilulka Auto. Práce je tolik, že by se zaměstnaly další páry rukou.

Jak probíhá běžný den vašeho týmu?

Myslím, že nijak speciálně. Nejsem zastáncem experimentálních technik. Nemáme dokonce ani flipchart a barevné postit papírky po zdech J. Ve svém týmu aplikujeme agilní metody volným stylem. Hodně využíváme extrémní progamování a párování. V mých očích by dobrý programátor měl být jako šikovný řemeslník. Není třeba znovu vynalézat kolo. Klademe důraz na to, aby členové týmu poznali standardní techniky a dokázali je správně aplikovat.

Proč se tým bude rozšiřovat?

Jak jsem již zmiňoval, aplikace Pilulka si vyžaduje neustálou starostlivost, aby udržela tempo s rychlým růstem celé společnosti. Mimo to se snažíme připravit půdu pro další důležité vize, které nás zase posunou o krok dále před konkurencí. Portál Pilulka.cz je součástí holdingu Pilulka lekárny a.s.. Všechny projekty v něm zapojené jsou postaveny na IT-analytických základech. Rozhodně by se ještě našlo uplatnění pro nové kolegy na backend a kodér by se také nenudil.

Spolupracujeme úzce i s dalšími tými v projektu?

Můj tým sedí ve větším open office s kolegy z marketingu a obchodního oddělení. Kancelář s námi sdílí dokonce i výkonný ředitel. Je tam vždy živo a všechny nové myšlenky se diskutují společně. Nedá se říct, se kterým týmem spolupracujeme nejvíce. Pilulka není jen o práci, trávíme společný čas i po ní. Jezdíme na sportovní akce, trávíme víkendy na vodě a společně se účastníme školení a seminářů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).