Hlavní navigace

Osmé dějství dokonalosti

Kam až se dá posouvat laťka dokonalosti? Dá se ještě vůbec nějak zásadně zlepšit vůz, který se za desítky let vývoje stal opravdovým etalonem? Ano, dá!
21. 7. 2015

Sdílet

Stejně jako každá generace nejlepších smartphonů přináší spoustu překvapivých a příjemných nových vlastností, tak i ten nejlepší automobil může být ještě lepší. Právě jako nový Passat – seznamte se!

Také vám v letadle vadí, že nemůžete používat svůj chytrý telefon a že jste několik hodin mimo kontakt se svým světem i přáteli? Letecké společnosti si to uvědomily a pomalu začínají tento handicap odstraňovat. Pokud ovšem vyrazíte na cesty v „New Business Class“ nového Passatu, můžete být online neustále! Jestliže třeba rádi používáte Google Street View, můžete si díky této službě v novém Passatu na velkém displeji komfortně prohlédnout detaily a zajímavosti vaší cesty v obvyklém rozsahu 360°. Soubor mobilních internetových služeb, kterým může být Passat vybaven, se jmenuje Car-Net a umožní vám zobrazit detaily vaší cesty nebo používat letecké mapy z portálu Google Maps. Neméně snadno můžete online vyhledat třeba počet volných parkovacích míst v cíli vaší cesty, aktuální ceny paliv, podívat se na předpověď počasí, případně zkouknout poslední zprávy. Integrace nejrůznějších přístrojů zahrnuje v novém Passatu také tablety. Prostřednictvím Wi-Fi sítě a aplikace si můžete na tabletu ze zadního sedadla nejen zobrazit, ale dokonce i ovládat funkce rádia, veškeré multimediální zdroje jako je USB, pevný disk automobilu nebo vyhledávat hudbu na internetu, stejně jako ovládat sofistikovaný navigační systém vozu.

Passat byl během uplynulých více než čtyř desítek let vždy průkopníkem nových technologií. Jeho současná již osmá generace v tom úspěšně pokračuje. Také v oblasti „hardwaru“ přináší celou paletu konstrukčních „majstryštyků“. To co řidič pozná, jakmile se rozjede, jsou jeho skvělé jízdní vlastnosti a dynamika. Věděli jste, že přibližně polovina spotřeby paliva jde na vrub překonávání jízdních odporů? O to významnější je snížení provozní hmotnosti Passatu až o 85 kg. Majestátní Passat, chránící posádku celou armádou bezpečnostních a komfortních asistentů, se díky lehké a přitom velmi pevné stavbě protahuje zatáčkami s nenuceností sporťáku, podvozek žehlí díry na silnici s nonšalancí prezidentské limuzíny a přitom si řekne jen o pár litrů nafty nebo benzinu. Za touto symfonií jízdních zážitků se skrývá obrovská zkušenost konstruktérů Passatu, kteří mají na kontě více než 22 milionů exemplářů tohoto bestselleru mezi manažerskými vozy.

Pokud jste to ještě neudělali, neváhejte a u nejbližšího prodejce Volkswagen si jízdu s novým Passatem vychutnejte osobně. Nejlépe tak poznáte, v čem spočívá půvab dokonalosti evropského Auta roku 2015.

Active Info Display

Digitální multifunkční Active Info Display s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 12,3“ dokáže graficky zobrazit všechna data o jízdě společně s navigační mapou. Když si řidič například zapne navigaci, otáčkoměr s rychloměrem se zmenší, posunou k okraji a uvolní více prostoru pro mapu navigace. Možností je spousta, každý si může jednoduše nastavit to, co chce právě vidět.

Car-Net

Online mobilní služby Car-Net připojují vůz k internetu. Navigace tak získává aktuální dopravní informace. Pokud třeba zjistí kolonu, nabídne řidiči alternativní trasu. To zdaleka není vše. Systém zobrazí ulice na leteckých mapách Google Earth, ceny paliva u nejbližších pump, najde volná parkovací místa, nabídne aktuální zprávy, předpověď počasí a spoustu dalších informací.

Trailer Assist

Trailer Assist promění náročné couvání s přívěsem v hračku. Stačí zařadit zpátečku, stisknout tlačítko a asistent soupravu při couvání řídí sám. Ovladačem zpětných zrcátek si řidič nastaví, kam chce jet a pak už stačí jen ovládat pedály a nesahat na volant. Přívěs zacouvá přesně tam, kam má.

Více zde

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).