Hlavní navigace

Penzijní připojištění postaru. A pětistovka k tomu

Pouze do konce listopadu máte možnost založit si penzijní připojištění bez rizika záporného zhodnocení. Máme pro vás přehled změn, porovnání fondů a pětistovku k tomu.
18. 9. 2012

Sdílet

Přemýšlíte o tom, jak zabezpečit svou rodinu a nechcete zbytečně riskovat své peníze? Pak je pro vás ideální uzavřít si penzijní připojištění ještě „postaru“. Tuto možnost máte už jen do konce listopadu letošního roku, tak neváhejte. 

Hlavními výhodami současných podmínek jsou státní garance hospodaření s vloženými penězi, tedy že o vložené peníze nemůžete přijít, a možnost sjednání si výsluhové penze, tedy možnost výplaty poloviny peněz již po 15 letech spoření. Toto v penzijním připojištění podle nových pravidel již nebude možné. 

Ideálním nástrojem pro výběr penzijního fondu a založení připojištění je server GarantovanáPenze.cz, který společně připravili Měšec.cz, váš průvodce světem financí, a Fincentrum, jedna z největších finančně-poradenských firem na trhu.

Na GarantovanáPenze.cz najdete nabídky všech devíti penzijních fondů působících na českém trhu. Ke každému fondu je k dispozici komentář nezávislého odborníka, kterým je Dalibor Z. Chvátal, šéfredaktor serveru Měšec.cz. 

Celý proces je velmi jednoduchý a rychlý. Zadáte pouze několik základních údajů: částku, kterou chcete měsíčně vkládat, částku, kterou bude případně přispívat zaměstnavatel, a svůj rok narození. Systém pak sám provede srovnání nabídek jednotlivých penzijních fondů a vyhodnotí tu nejlepší právě pro vás. Zvolenou nabídku si můžete sjednat online. 

Navíc sjednáte-li si penzijní připojištění prostřednictvím GarantovanáPenze.cz, získáte bonus 500 Kč. Bonus je pro každého. Automaticky a bez hvězdiček.

Rozdíly mezi stávajícím a novým systémem penzijního připojištění v kostce

Smlouvy uzavřené do 30.11.2012 Smlouvy uzavřené od 1. 12. 2012
Garance návratnosti vkladu (zhodnocení vložených prostředků nemůže být záporné) ANONEMožnost výsluhové penze, tj. výběr poloviny naspořených peněz po 15 letech od uzavření smlouvy ANO

NEMožnost předčasného ukončení smlouvy
po 12 měsících spoření


až po 24 měsících spoření

Fond může investovat do rizikovějších instrumentů NEANOKompletní infromace o penzijním připojištění i možnost jeho sjednání online najdete ZDE.