Hlavní navigace

Podívejte se na váš web očima vašich návštěvníků!

Potřeba pravidelně měnit web je dnes nezbytností pro dosažení obchodního úspěchu. Děláme to obvykle na základě našich znalostí, statistik a zkušeností. Umíme se ale přitom podívat na náš web očima těch, pro které je určen – tedy očima našich návštěvníků?
30. 10. 2009

Sdílet

Web aktualizujeme nejen s cílem zaujmout obsahem (kvalitou informací, strukturou, grafickým ztvárněním), ale také kvůli optimalnímu rozmístění reklamních ploch. Jak dosáhnout, aby změna byla efektivní a povedla se na co nejmenší počet pokusů? Velký význam v tomto ohledu mají informace, které máme k dispozici. Je určitě nezbytné mít čísla o počtu zobrazení a návštěv, ale jenom ta nestačí, pokud chceme také vědět, jestli náš obsah návštěvníky zaujal, zda na webu nemáme zbytečné informace či místa, kam naši návštěvníci nechodí, nebo naopak místa, která bychom mohly využít lépe.

Společnost Gemius je jedním ze světových odborníků na kvalitativní a kvantitativní analýzy chování návštěvníků www stránek, které jsou podkladem k tomu, aby váš web byl co nejblíže zvyklostem a chápaní těch, kteří ho využívají nejvíce.

Analyzujeme kvantitativně

gemiusHeatMap graficky prezentuje míru užívání odkazů na internetové stránce. Znalost silných a slabých míst stránky umožnuje provedení takových změn, které zlepší atraktivitu a použitelnost (usability) internetové stránky. LinkMap (overlay) vyhodnocuje úspěšnost a atraktivitu odkazů na stránce. Registruje kliknutí i na další objekty, mapy nebo JavaScripty (včetně prvků Ajax). ClickMap zaznamenává všechna kliknutí bez ohledu na obsah stránky, včetně flashových bannerů. Výsledkem je zobrazení neoblíbenějších míst v podobě teplotní mapy. Zjistíte tak, kde je na vaší stránce největší pohyb.

Gemius 1

gemiusTraffic vám poskytne nejen detailní informace o návštěvnosti webu, ale také o tom, jak se obvykle návštěvníci po webu pohybují, jak snadně můžou najít váš web přes vyhledávač, nebo přes jaká klíčová slova vás našli.

Gemius 2

gemiusAdHoc přináší odpovědi na rozhodující otázky týkající se vašeho webu, reklamní kampaně nebo jiného problému. Odpovědi vám poskytnout sami uživatelé internetu pomocí online dotazníku.

Analyzujeme kvalitativně

gemiusFocusGrou­pInteractive vám pomocí živého chatu s vybranou skupinou respondentů dá odpovědi na mnohé otázky. Seznámíte se s postoji, názory a emocemi uživatelů vašich webových stránek ohledně jejich uživatelské přívětivosti, obsahu či jejich vizuální přitažlivosti.

gemiusUsability vám ukáže, jestli je váš web přístupný a „user-friendly“. Dozvíte se jak na váš web nahlížejí naši experti. Ti se zaměří na zhodnocení více než 100 kritérií v 11 sekcích na základě našich dlouholetých zkušeností i mezinárodních standardů (např. ISO 9241–151).

Vybrali jsme pro Vás pouze některé z našich výzkumů. Umíme nabídnout mnohem víc!
Pro více informací navštivte cz.gemius.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).