Hlavní navigace

Podvržení falešných stránek zabraňuje DNSSEC

Chcete mít vlastní doménu a hledáte řešení, které by vám zajistilo bezpečnou doménu? Víte, která doména patří mezi nejbezpečnější u nás i ve světě?
21. 11. 2018

Sdílet

Jaké zabezpečení bezpečně odvrátí podvržení stránek? Potom je na čase představit technologii DNSSEC.

Na internetu se denně setkáváme s pojmem zvaným doména. Někteří vědí, o co se jedná, jiní ani jen netuší, že jí denně sami používají. Doména je vlastně samotný název internetové stránky, který píšeme do prohlížeče.

Aby se nám hledaná doména mohla zobrazit, tak v pozadí probíhá proces, který řídí systém DNS. Systém DNS se stará o překlad doménového jména na číselnou IP adresu a hledá server, na kterém je tato IP adresa umístěna.

V tomto případě často dochází k podvrhům IP adresy ze strany útočníků, kteří se snaží o získání osobních údajů a hesel uživatelů. Aby tento problém byl eliminovaný, tak k DNS bylo přidáno rozšíření DNSSEC.

Jedná se o technologii, která slouží jako zabezpečení domény proti podvržení falešných, neúplných či zcela změněných údajů ohledně doménového jména (IP adresy).

DNSSEC zajišťuje tuto bezpečnost pomocí asymetrické kryptografie a to přes privátní a veřejný klíč, které slouží k šifrování a dešifrování. Privátní klíč a technické údaje držitel domény podepíše elektronickým podpisem. Veřejný klíč tyto informace kontroluje a tím pádem nedojde k podvržení IP adresy (doménového jména).

Tímto zabezpečením jsou zajištěné také české domény, které spravuje sdružení CZ.NIC. Sdružení CZ.NIC je také rozšiřovatelem zabezpečení DNSSEC.

Pokud si chcete zaregistrovat vlastní doménu, tak si vyberte registrátora, který DNSSEC poskytuje. Poskytovatelem registrací domén a zmíněného zabezpečení je i společnost TELE3. 

Firma působí jako provozovatel internetových a telekomunikačních služeb. Můžete získat služby jako webhosting a serverhosting a rozšiřující služby s tímto spojené.

Webhosting jako i další služby firma TELE3 svým zákazníkům poskytuje na míru a s individuálním přístupem. Přímo webhosting firma nabízí jak zdarma tak placený a k tomu také multihosting, FTP hosting včetně zálohování, redirect hosting, CRON hosting, DNS hosting, provoz domény bez www., SEO hosting pro odborníky a mnoho dalšího.

Na samotném zabezpečení společnosti TELE3 velice záleží a přizpůsobuje tomuto záměru i svoje služby. Rozmístění DNS serverů provozují na různých TLD doménách pro ještě vyšší bezpečnost, takže DNS servery jsou plně geologicky oddělené. Rozmístění serverů je v poměru dvě v ČR, jedno v Německu a jedno v USA.