Hlavní navigace

Podzimní zábava s knižními novinkami z Computer Pressu

Pokud chcete svou drahou polovičku překvapit romantickým dárkem, rozhodně ji nekupujte novou knihu Kyanid a Štěstí.
30. 10. 2013

Sdílet

Jestliže ale patříte ke skupině lidí, která zbystří, když uslyší slova jako nekorektní, černý, drsný či morbidní, kupte si ji minimálně pro sebe. Skoro sto padesát stripů kultovního webového komiksu vás zaručeně rozesměje.

Kyanid a Štěstí má dnes již více než tři tisíce epizod a v České republice si získal desetitisíce fanoušků. V tištěné podobě vychází výběr toho nejlepšího a třicet nových dílů, které na Internetu nenajdete. Kniha výborně poslouží nejen jako dárek, ale má také další praktická využití, které popisuje toto instruktážní video.

Běžte do toho. Libujte si v trapném tichu, buďte zlomyslní a zasmějte se vtipům, které slušní lidé neříkají. Do pekla za to nepůjdete… pravděpodobně.*

* Nakladatelství ani autoři nenesou odpovědnost za situace, kdy skončíte v pekle, očistci nebo jiné formě posmrtného života, která neodpovídá vašim představám.

Raspberry Pi – jak se baví geekové

Počítač Raspberry Pi vznikl původně proto, aby se děti (a zvídaví dospělí) mohly zábavným a snadným způsobem učit programování počítačů. Rychle se však změnil na robustní počítač velikosti platební karty, který se hodí k nejrůznějším úkolům: od přehrávání videí přes zábavu s hardwarem až po výuku programování.

Dvojice autorů, z nichž jeden stojí za vznikem tohoto malého počítače, vás s Raspberry Pi seznámí a postupně vám ukáže, jak jej zapojit, oživit, nastavit operační systém a zařadit do široké škály možných využití. Ať už se rozhodnete svou „malinu“ proměnit v kancelářský počítač, domácí multimediální centrum, webový server, nebo se na něm budete chtít učit programovat, nemusíte hledat jednotlivé postupy na Internetu. Kniha obsahuje vše důležité, abyste svoje Raspberry Pi mohli využívat na maximum.

Vylaďte si systém s Windows Sysinternals

Potřebujete ke správě systému propracovanější nástroje než ty, které nabízí samotné Windows? Jste zvídavý uživatel, IT specialista nebo vývojář, který rád ladí a optimalizuje? Tak právě pro vás je určena kniha, která vás provede všemi důležitými souborovými, diskovými, síťovými, procesními, bezpečnostními a systémovými nástroji Windows Sysinternals.

Mimo jiné se dozvíte, jak detekovat a odstranit alternativní datové proudy, monitorovat síťová připojení a diagnostikovat problémy, kontrolovat procesy a vytížení procesoru pomocí příkazové řádky, zjišťovat, na kterých clusterech se nachází konkrétní soubory, a jak zrychlit spuštění operačního systému.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).