Hlavní navigace

Pořiďte si už konečně elektronický podpis

Elektronický podpis dnes může získat každý tak, že si zajde na kontaktní místo České pošty v některém z okresních měst, vyřídí formality a zaplatí poplatek 190 korun. Je to tedy jednoduché a již také relativně levné.
6. 6. 2006

Sdílet

Většina z nás má jisté ponětí o tom, že by se zaručený certifikát mohl hodit a ušetřit čas strávený osobní docházkou na úřady nebo peníze za posílání fyzicky podepsaných a orazítkovaných dokumentů. Ale ne a ne na tu poštu dojít!

Elektronický podpis zdarma k 602 Office

Software602 připravil akci, která může potenciální uživatele elektronického podpisu tak trochu „nakopnout“. Rozdává totiž kupony na elektronické podpisy zdarma zároveň s nejnovější verzí svého kancelářského balíku 602Office. Podmínky akce najdete na http://www.602­.cz/602office/.

602 Office - voucher

Akce probíhá do konce června a nákupem legálního softwaru plně kompatibilního s MS Office získá zákazník nejen plnohodnotný kancelářský balík, ale i možnost vyřizovat běžné úřední agendy od počítače, jen za pomoci zaručeného elektronického podpisu.

Nechoďte na úřady!

Což takhle nechat účetní podávat přehledy o příjmech a výdajích OSVČ nebo evidenční listy důchodového pojištění na „sociálku“ elektronicky? Nebo podávat daňová přiznání, aniž byste museli vystát frontu v podatelně finančního úřadu nebo u poštovní přepážky?

Agendy, které je možné vyřizovat elektronicky, se rozšiřují a na přijímání elektronicky podepsaných dokumentů jsou zařízeny již i zdravotní pojišťovny. Na konci loňského roku byla navíc ze zákona o DPH odstraněna poslední překážka, která podnikatelům bránila v elektronické fakturaci. Elektronický podpis tak získal další miliony potenciálních uživatelů.

Elektronický podpis získává na popularitě

Zájem o elektronický podpis roste – ke konci letošního prvního čtvrtletí bylo v Česku přes sedmnáct tisíc aktivních elektronických podpisů s kvalifikovanými certifikáty. Je totiž prokázáno, že s elektronickým podpisem lze již ušetřit významné množství času, energie a peněz, které lze věnovat podnikání, osobním zálibám nebo rodině.

Společnost Software602 připravila speciální webové stránky http://www.602­.cz/ep/ep.html, na kterých se uživatelé dozví, kde všude a jak mohou elektronický podpis uplatnit. Naučili jsme lidi psát česky na počítači, naučíme je i používat elektronický podpis, říká s nadsázkou generální ředitel Software 602 Richard Kaucký.

Zaručený elektronický certifikát plně nahrazuje vlastnoruční podpis při elektronické komunikaci. Je prakticky nezfalšovatelný, a tedy mnohem bezpečnější než klasický ruční podpis.

Jak si pořídit zaručený elektronický podpis

Software602 prodává jednu licenci kancelářského balíku 602Office za 1090 korun, licence pro pět osob přijde na 4800 korun a multilicence pro dvacet uživatelů stojí 17600 Kč.

Zároveň s licencemi dostává zákazník příslušné množství kupónů na pořízení elektronického podpisu, a tak je možné levně vybavit třeba celou firmu legálním a vysoce kompatibilním kancelářským softwarem a zároveň všechny vybavit elektronickým podpisem. Pro aktivaci elektronických podpisů je nutná jedna osobní návštěva pošty. Podrobný návod naleznete na opět na http:/www.602­.cz/ep/.

602 Office - calc

Levný 602Office dokáže nahradit drahý MS Office

602Office založený na OpenOffice.org dokáže v běžném provozu bez problémů nahradit MS Office. Za zlomek jeho ceny nabízí nejvyšší dostupnou kompatibilitu s MS Office a podporuje otevřený formát ODF přijatý jako jediný ISO standard pro kancelářské dokumenty.

Součástí balíku je textový editor, tabulkový procesor, program pro vytváření prezentací, personální databáze, nástroj pro kreslení a úpravu grafiky a e-mailový klient s plánovacím kalendářem. Ojedinělou vlastností 602Office je kromě úplné tištěné dokumentace především bezplatná technická podpora na dobu jednoho roku, jednoduchý export všech dokumentů do PDF a nové verze zdarma.

602 Office - writer

Které dokumenty lze elektronicky vyřizovat:

  • podat Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2005
  • podat Evidenční listy důchodového pojištění
  • podávat Přihlášky a odhlášky k nemocenskému pojištění
  • podat Přiznání daně z příjmů 2006
  • každý měsíc podávat Přiznání daně z přidané hodnoty
  • žádat o sociální dávky a rodičovské příspěvky
  • komunikovat se zdravotními pojišťovnami
  • komunikovat s krajskými, městskými či obecními úřady

O Software602

Software602 a.s. (ISIN CZ0009092300) je již patnáctým rokem tradičním českým dodavatelem programového vybavení. V současné době pracuje v mateřské firmě cca. 60 zaměstnanců s konsolidovaným obratem 120 milionů Kč. Základním mottem řešení dodávaných společností Software602 je vysoká kvalita za dostupnou cenu. Lokalizovaných verze produktů Software602 se již prosadily na trzích ve více jak 80 zemích světa.