Hlavní navigace

Přes hory, přes doly k Českému Telecomu a jeho vysokorychlostnímu Internetu

Pro interview s Martinem Žabkou, tiskovým mluvčím společnosti ČESKÝ TELECOM, jsme si vybrali prostředí horské restaurace na vrcholku Ještědu.
20. 3. 2006

Sdílet

Co vás přimělo přijet si o víkendu zalyžovat? Čekal bych vás spíš jako další manažery někde na golfovém trenažéru nebo v posilovně v centru metropole.

To je vcelku jednoduché. Pocházím z Liberce a konkrétně k Jizerským horám mám od dětství silný osobní vztah a také mám rád veškeré zimní sporty.

Na zimních olympijských hrách byly v minulém měsíci k vidění různé nové disciplíny, neříkejte mi, že byste se třeba po hlavě spustil ledovým tobogánem?

Rychlost sice miluji, ale v jiné podobě. Třeba na Internetu. Proto mám například velkou radost, že společnost ČESKÝ TELECOM přišla s vysokorychlostní nabídkou své služby INTERNET EXPRES. Neomezený vysokorychlostní je teď až čtyřikrát rychlejší a jeho cena přitom zůstává stejná nebo se snižuje. Takže na ledový tobogán, simulovaný v prostředí Internetu, při našem vysokorychlostním připojení, bych si v teple domova určitě troufl.

Český Telecom - obrázek

Zrychlování Internetu je slyšet všude kolem, co to však běžnému uživateli může přinést?

Vysvětlím vám to takovou zimní paralelou. Jestliže doposud byl Internet pomalý (vlek pro jednoho lyžaře), kde přenos dat na vrchol trval například minutu, pak dnes už jezdíme po výkonné čtyřsedačce a data jsou nahoře za 15 sekund. Nejrychlejší varianta připojení INTERNET EXPRES MAXI dokonce umožňuje stahovat soubory rychlostí až 4 Mbit/s. To znamená, že stahování například jednoho průměrného filmu pak zabere pouze 20 minut. Pro porovnání – dříve to bylo něco přes hodinu a půl.

Sjezdovky jsou jasným symbolem rychlosti, ale u nás jsou teď v době turínských medailí v oblibě zejména běžecké disciplíny. Co vy a běžky?

V ČESKÉM TELECOMU jsme rozjeli sponzorský projekt Hledá se nová Kateřina Neumannová, kde pátráme po nových závodních talentech. Samotný výběr však nechám na profících, protože, upřímně řečeno, mne v bílé stopě potkáte opravdu velice zřídka.

Zkusme se vrátit k vašim produktům, na co byste ještě upozornil?

Těch věcí je strašně moc, krátká doba instalace, výhodné ceny modemů, vysoká bezpečnost připojení, rychlé odezvy, a mohl bych určitě pokračovat dál. Bohužel teď musím zpátky na svah, svým čtenářům určitě vzkažte, že více informací o čtyřikrát rychlejším vysokorychlostním Internetu se dozvědí na stránce www.internetex­pres.cz nebo na bezplatné lince 800 123 456.