Hlavní navigace

Přímé napojení e-shopu na dopravce od ByznysWebu šetří čas i peníze

Je pro Vás objednávka svozu u dopravce noční můrou? Máme pro Vás pohodlné a rychlé řešení přímo v administraci Vašeho e-shopu! A navíc bez zbytečných poplatků.
24. 10. 2016

Sdílet

Pokud jste i Vy nejméně jednou manuálně kopírovali data o objednávce přímo na web dopravce, měli byste vědět, že podobným situacím již odzvonilo.

Váš e-shop totiž díky unikátnímu přímému napojení na různé dopravce dokáže přenést všechny potřebné údaje sám.

Stop zbytečným poplatkům za napojení na dopravce

„Naši klienti nás oslovili s prosbou, zda bychom uměli připravit takové řešení, které dokáže ušetřit hodiny kopírování dat. Zejména o Vánocích, výprodejích a podobně bude spolehlivě spolupracovat s dopravcem a bude bez poplatků externí společnosti. Prostě automatizované řešení, na které se lze spolehnout,“ vysvětluje Juraj Bystrický, CEO ByznysWeb.cz.

„Oslovili jsme různé dopravce a připravili rozhraní v našem redakčním systému Flox 3. Naším cílem bylo nabídnout takové řešení, za které majitel e-shopu nemusí platit duplicitně i zprostředkovateli napojení. Tak totiž většina konkurenčních napojení funguje. Proto jsme přišli s originálním nápadem, který se nám díky spolupráci s dopravci a testování přímo s majiteli e-shopů podařilo dotáhnout do zdárného konce. Vytvořili jsme unikátní přímé napojení na DPD, Zásilkovnu, Uloženku, Geis a GLS. Do konce roku máme ještě v plánu dokončit PPL / DHL a pokračovat v napojení e-shopu na možnost odeslání zásilek přes českou a slovenskou poštu,“ dodává Bystrický.

Jaké výhody nabízí ByznysWeb napojení na dopravce pro Váš e-shop?

1. Především šetří Váš čas. Nemusíte manuálně kopírovat data, vše potřebné uděláte snadno a rychle přímo ve svém e-shopu v přehledu objednávek. Jediné, co zbyde na Vás, je označení balíčků.

Ukázka napojení e-shopu na dopravce DPD – detail objednání svozu přímo z administrace e-shopu

2. Úspora financí

Napojení e-shopu na dodavatele je v ByznysWebu v rámci balíčků BYZNYS a PREMIUM snadné a rychlé a hlavně nestojí ani korunu. Je totiž přímo součástí e-shopu. Stačí pouze vyplnit potřebné údaje pro přístup k API konkrétní dopravní společnosti, které získáte podepsáním smlouvy s dopravcem:

Aktivace napojení e-shopu na GLS dopravce – stačí vyplnit údaje ze smlouvy a uložit. Celý proces trvá pár vteřin.

3. Logistika nadevše

O tom, že logistika ovlivňuje úspěšnost Vašeho byznysu, není pochyb. Proto je důležité pro svůj e-shop vybírat takové řešení a napojení na dopravce, které Vám značně usnadní vyskladnění a samotnou expedici objednávky. Dalším nezbytným faktorem je určitě i fakturační systém nebo napojení na software Pohoda, příp. Money S3.

4. Konkurenční výhoda

České e-shopy mají na výběr spoustu možností, ale i tak mnoho z nich pořád nabízí jen ty základní. Zákazníci jsou rádi, když mají nad dodáním své objednávky kontrolu.

Vstříc potřebám zákazníků vychází i e-shop oxalisdessous.cz, nabízí 11 možností dopravy

5. Budování loajality

Není potřeba jít pod cenu, ale dát zákazníkům to, co potřebují, a tím si získat jejich důvěru. Pamatujte, špatná doprava se odrazí i na hodnocení Vašeho e-shopu.

6. Doručení pro slovenské zákazníky není problém

Pokud provozujete i slovenskou jazykovou verzi, určitě oceníte možnost nabídnout komfortní dopravu i přes Geis Point nebo GLS ParcelShop:

Napojení e-shopu na dopravce GLS umožňuje vyzvednout si objednávku na odběrném místě v ČR nebo SR.

Aby se Váš byznys dál rozvíjel, potřebuje nové funkce

Na začátku podnikání se možná spokojíte s platbou převodem nebo v hotovosti a balíkem do ruky či na poštu od České pošty. Je důležité uvědomit si, že paralelně s růstem Vašich potřeb rostou i potřeby a nároky Vašich zákazníků. Nemůžete očekávat, že zákazníci Vám budou věrni i v době, kdy jim nestačí vyzvednutí balíčku na poště. 

Možná je čas poohlédnout se po novém řešení pro Váš e-shop. Po takovém, které roste s Vámi a nabízí doplňkové služby bez zbytečných poplatků. Třeba jako balíčky BYZNYS nebo PREMIUM od ByznysWebu. 

Chcete si jejich funkcionalitu otestovat a zkusit, jak by Váš web vypadal s novým designem?

Jak je libo, připravíme Vám testovací e-shop na 30 dní zdarma, stačí nám poslat svůj Heureka XML feed a stránky Vám přemigrujeme zdarma:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).