Hlavní navigace

Prostopášník na točně

MHF Český Krumlov nabízí skvělé hudební zážitky v kulisách nádherných krumlovských památek i řadu atraktivních open air koncertů v místních zahradách a nadto ještě nezapomenutelné divadelní zážitky na jedinečné točně.
22. 7. 2010

Sdílet

Neprojíždějte v létě Krumlov jen po Vltavě, ale vyrazte i do exkluzivního divadla v přírodě, na českokrumlovské Otáčivé hlediště.

Co letos připravujeme? Ve spolupráci s Jihočeským divadlem „lechtivou hudební komedii“ … „operu oper“ … Dona Giovanniho. Potrestaný prostopášník aneb Don Giovanni je geniální dílo W. A. Mozarta mistrně slučující prvky komické a tragické ve zpracování nesmrtelného příběhu o prostopášníkovi Donu Juanovi. Nenechte si ujít silný příběh o člověku bouřícím se všem lidským i božským řádům, toužícím obsáhnout vše, prahnoucím po věčné lásce… nenechte si ujít vrchol dokonalosti hudebního divadla v tomto líbezném i vášnivě dramatickém, grandiózním operním výtvoru, jenž režijně zpracuje naše filmová legenda Jiří Menzel a hudebně se jej ujme zkušený italský dirigent Antonello Allemandi.

Elena Rossi

V hlavních rolích se představí hvězdy českých, evropských i zámořských operních scén. MHF Český Krumlov pro toto nastudování angažoval čtveřici zahraničních pěvců. V roli Dona Giovanniho se v prvním obsazení představí skvělý řecký barytonista Aris Argiris, sólista Frankfurtské opery, který za svou relativně krátkou kariéru vystupoval již na řadě evropských operních scén nevyjímaje Hamburk, Lipsko, Berlín či Londýn. Leporella se ujme matador amerických operních scén Eric Jordan, který se navíc před dvěma lety již v Českém Krumlově s úspěchem představil, a to svým debutem v opeře Síla osudu. Dále bude před Otáčivým hledištěm debutovat brazilský tenorista Fernardo Portari, který též sklízí úspěchy na předních operních scénách nejen po celé Evropě. Portari v tomto nastudování ztvární Dona Ottavia. Pěvecké kvarteto uzavírá ženské jméno – Elena Rossi – italská pěvkyně, která není českému publiku neznámá, neboť se již před časem představila v Praze. Tato koloraturní sopranistka oplývající nejen svůdným hlasem, ale i vzhledem, působí především v italských a španělských operních domech a má za sebou již i debut v milánské La Scalle. V Donu Giovannim se představí jako Donna Anna.

Nenechte si ujít skvělou podívanou a náramný hudební zážitek v kulisách zámecké zahrady a letohrádku Bellarie a přijeďte se „povozit“ na krumlovské Otáčko. A kdy se do Krumlova vydat? Don Giovanni bude nastudován ve dvou obsazeních, první premiéra se uskuteční v pátek 23. července, druhá o den později, tedy v soboru 24. července, poté budou následovat reprízy každý den až do 28. července, a to vždy od 21:30 hodin. Vstupenky prodává Jihočeské divadlo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).