Hlavní navigace

Responzivní šablona v ByznysWebu mávnutím kouzelné hůlky: 1 kliknutím

Základem podnikání na internetu je mobilní šablona. Usnadní orientaci na webu, zvýší návštěvnost a přivede nové zákazníky e-shopu. To je přesně to, co potřebujete, nebo ne?
12. 9. 2016

Sdílet

Jak již určitě víte, responzivní design se mění podle velikosti displeje zařízení, na kterém je web nebo e-shop prohlížen. Je jedno, zda Vaši zákazníci používají chytrý telefon nebo tablet, Váš web se jim zobrazí tak, aby měli možnost prohlédnout si jeho obsah v maximálním komfortu.

Ne každý responzivní webdesign ale splňuje základní ergonomické požadavky. Proto pokud již responzivní šablonu máte, prověřte si, zda:

  • je prohlížení e-shopu nebo webové stránky pohodlné a přehledné opravdu na každém zařízení,
  • máte dostatek místa pro kliknutí na menu, tlačítka, vyplnění objednávky, formuláře apod.,
  • má web méně navigačních prvků a zredukovaný obsah (např. počet sloupců produktů),
  • jsou produktové obrázky dostatečně velké a texty dobře čitelné,
  • e-shop nebo web se rychle načítá.

Aktivujte si mobilní šablonu a získejte nové zákazníky

Zdá se Vám to komplikované? Nezoufejte, existuje i řešení, díky kterému dokážete aktivovat mobilní responzivní šablonu, která výše uvedené náležitosti splňuje, jedním klikem.

Klienti ByznysWebu si responzivní šablonu dokážou aktivovat pouze jedním kliknutím, navíc mají k dispozici tzv. kouzelnou hůlku, která automaticky generuje tisíce grafických designů

Již dlouho jsme si v týmu pohrávali s myšlenkou umožnit našim klientům vygenerovat si moderní webdesign pouze jedním kliknutím. Proto jsme do administrace přidali tzv. kouzelnou hůlku. Ta dokáže nabídnout tisíce kombinací grafických designů, přičemž mění desítky parametrů designu, vedle barev a rozložení například i font písma,vysvětluje Peter Polakovič, CEO ByznysWeb.cz.
 

A během vteřiny tak můžete mít svůj e-shop nebo web přehledný, třeba jako SKINS.cz:

Barevnost jednotlivých prvků responzivní šablony si navíc dokážete kdykoliv přizpůsobit. Rovněž stačí 1 kliknutí a Váš e-shop nebo webové stránky budou zcela jiné.

díky ByznysWebu je i barevná úprava designových prvků hračka, jedním kliknutím přebarvíte písmo, menu, pozadí, patičku nebo buttony

Hledejte pro svůj e-shop systém nebo web dodavatele, který neusíná na vavřínech

„Klienti ByznysWebu měli mobilní šablonu k dispozici již v roce 2012, kdy jsme uvedli zcela nový redakční systém na tvorbu e-shopu nebo webu. Byli jsme v té době jediný mobile friendly e-shop systém na trhu v České a Slovenské republice. Paralelně s dalším vývojem našeho CMS systému jsme v roce 2015 zákazníkům nabídli dokonalejší, tzv. responzivní šablonu webu, která se automaticky přizpůsobí zařízení konkrétního uživatele. E-shop nebo webové stránky se tedy bez problémů načtou na mobilu nebo tabletu. Vsadili jsme na moderní a minimalistický flat design,“ dodává Peter Polakovič z ByznysWeb.cz.

Co říkají průzkumy?

Průzkum Seznam.cz uskutečněný letos v květnu jasně ukazuje, že počet zákazníků z mobilních zařízení stoupá i v České republice. Až 41% lidí mobil využívá k výběru a porovnání zboží, ale samotný nákup uskuteční na počítači nebo v kamenné prodejně. Až 12 % lidí nakupuje přes mobil v e-shopech pravidelně a nákup na mobilu i dokončí. A jejich počet ze dne na den roste. Nárůst prokliků na reklamu z mobilních zařízení na 13 % eviduje i Sklik.

Z interních průzkumů ByznysWeb.cz vyplývá, že volba responzivních flat šablon je mezi zákazníky oblíbená a již 75 % zákazníků, kteří využívají nový redakční systém, si ji aktivovalo. Zbylých 25 % jsou e-shopy nebo webové stránky na míru nebo uživatelé první verze redakčního systému Flox, kteří postupně migrují na novou platformu.

Dopřejte svým zákazníkům komfortní nákupy již dnes

Ještě pořád váháte? Chcete i Vy svým zákazníkům nabízet přehledné a pohodlné prohlížení webu nebo e-shopu? Ideálně bez zbytečné námahy a dlouhého nastavování?
Otestujte si ByznysWeb na 30 dní zdarma a poznejte ten rozdíl na vlastní kůži!