Hlavní navigace

Robustní wifi od UPC Business se automaticky optimalizuje

Wifi je v dnešní době zcela běžným pojmem, ale wifi modem pro domácí připojení nemůže stačit například 5patrovému hotelu se 100 pokoji, lobby a konferenčním sálem pro 1 000 účastníků.
12. 6. 2019

Sdílet

Nemůže stačit ani škole s rozlehlým areálem či firmám s více zaměstnanci. S velikostí organizace, s vyšším počtem uživatelů a větším objemem přenášených dat rostou nároky na prostupnost sítě, na její zabezpečení, instalaci i správu.

Robustní profesionální wifi síť vyžaduje jiné komponenty a je spojená s vyššími náklady. Vyžaduje kontrolér, který síť řídí. Vyžaduje profesionální výkonnější přístupové body. Vyžaduje nástroje pro řízení a správu sítě. Podle Gartner Magic Quadrant z roku 2018 mezi lídry v oblasti bezdrátových LAN sítí patří 3 značky: Aruba, Cisco a Extreme. Tyto značky mají největší schopnost vize a současně jejího doručení.

Virtuální kontrolér

Technologii Aruba používá rychle rostoucí B2B operátor UPC Business. „Pro malé a středně velké firmy a organizace zpravidla navrhujeme řešení Aruba Instant, které virtualizuje kontrolér wifi sítě na přístupové body, a náklady na kontrolér včetně licencí tak odpadají. Díky tomuto řešení mohou středně velké společnosti získat prémiové řešení wifi sítě za přijatelnou cenu," říká Jindřich Rampulka z UPC Business.

Aruba skutečně patří ke špičce. Nejvýkonnější Access Point (AP, připojovací bod) Aruba z řady 550 v rámci wifi 6 propustí až 5,95 Gb/s. Přístupové body AP mají vysokou spolehlivost (v průměru je reklamováno 0,01 % AP) a výrobce na ně poskytuje až Life Time Warranty.

Snadná instalace, automatická optimalizace

Řešení Aruba Instant představuje spolehlivé řešení, které se snadno instaluje i spravuje. Při instalaci stačí nový přístupový bod (AP) jen fyzicky zapojit a AP se už dále nastaví sám automaticky. Díky spektrální analýze, která v síti probíhá automaticky, si síť umí sama lokalizovat rušení a reagovat na něj automatickou změnou frekvence nebo intenzity vysílání tak, aby nedocházelo k interferencím a snížení parametrů služby. Celá síť se tak sama automaticky nepřetržitě optimalizuje pro dosažení co největší prostupnosti a stability. V síti je běžný tzv. roaming, tzn. předávání pohybujícího se mobilního zařízení mezi jednotlivými AP bez výpadku služby. Tak je možné síť využívat i pro wifi volání např. s přenosnými nebo mobilními telefony (např. při volání přes mobilního VoIP klienta).

UPC Business s wifi sítí Aruba cílí zejména na hotely, pro které je kvalitní wifi síť klíčová z hlediska spokojenosti jejich hostů, a na školy, u kterých je možné nastavit Content Filtering pro eliminaci nevhodného obsahu.

Wifi síť ve vile Sebuzín

Jednou z posledních realizací Aruba Instant společnosti UPC Business byla vila Sebuzín společnosti Cosmetics ATOK International, která je školícím centrem společnosti a současně malým hotelem. Vzhledem k robustnosti stavby – prvorepublikové vily – si na vnitřním pokrytí vylámalo zuby několik firem s různými značkami řešení. Realizaci nakonec provedlo UPC Business s řešením Aruba, u kterého se využil vysoký výkon Instant AP, díky kterému bylo možné pokrýt všechny potřebné prostory tohoto krásného prostoru.

Profesionální wifi LAN síť v případě UPC Business logicky navazuje na profesionální optické nebo rádiové B2B připojení, které může dosahovat až garantovaných 10/10 Gb/s v případě rádia a 100/100 Gb/s v případě optiky.

Uvažujete o stabilním a rychlém internetu pro vaši firmu s využitím wifi sítě, kterému v UPC Business říkáme Chytrá optika? Obraťte se na nás přes kontaktní formulář, zelenou linku 800 872 400 nebo e-mailovou adresu firma@upcbusiness.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).