Hlavní navigace

Jak rychle se rozšíří v českých domácnostech 3D televize?

Odborný server DigiZone.cz připravuje již osmý Kulatý stůl o digitalizaci. Tématem dubnového setkání budou nové trendy v technologiích a televizní technice.
26. 3. 2010

Sdílet

Čeká nás masivní přechod k 3D televizím? Jak vypadají televizory nové generace? A jsou na jejich nové funkce připraveni provozovatelé televizního vysílání v České republice?

Digizone logo

V pořadí již osmý Kulatý stůl o digitalizaci, půldenní odborná konference serveru DigiZone.cz, se uskuteční 22. dubna 2010 od 9 hodin v hotelu Jalta v Praze. Ve třech panelových diskuzích se bude hovořit o tom, jaké jsou nové technické možnosti sledování televize, zda výrobci televizorů nepředbíhají novými funkcemi televizních přijímačů dobu, a také o největší novince letošního roku: televizorech se stereoskopickým zobrazováním (3D).

Zájemci o účast se mohou registrovat na webu konference.

Cílem konference je představit nové možnosti, které mají diváci při sledování televize a zároveň jaké jsou prognózy pro jejich využití.

První blok konference se zaměří na to, co vlastně od svého televizoru očekává divák. Panelisté v dalším bloku se pokusí zodpovědět otázku, zda není obsah vysílání pozadu za možnostmi nových televizorů a jak se české televizní stanice připravují na tyto technologické výzvy. Na závěr konference se bude hovořit o využití vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Za pomyslný kulatý stůl tentokrát zasednou například Tereza Šimečková (Mediaresearch), Ondřej Lukáč (Samsung), Rudolf Pop (Česká televize) nebo Jaromír Glisník (Skylink).

Partnerem konference je poskytovatel satelitní digitální televize Skylink. Mediálně akci podporují týdeník Marketing&Media, server ČRo Internet a magazín Stereo&Video.