Hlavní navigace

Samsung SUHD TV: televizory s nanotechnologií a operačním systémem Tizen

Samsung letos představil nejmodernější zobrazovací technologii současnosti vtělenou do televizorů s označením SUHD.
16. 11. 2015

Sdílet

Písmenem „S“ Samsung označuje své prémiové produkty a televizory SUHD jsou takto označeny více než právem. Jsou Stylové, dopřejí vám Smyslové zážitky, Skvělý obraz a Smart funkce. Poprvé v historii využívají technologii nanokrystalových polovodičů, které přenášejí nejširší škálu barevných odstínů s nejvyšší světelnou účinností, která je nyní na trhu dostupná. Technologie Nano Crystal display umí obraz rozzářit 64× větším počtem barev než dosud nejpokročilejší UHD TV. Obraz je unikátní rovněž díky hlubokému kontrastu a jasu. Tmavá místa obrazu jsou mnohem tmavší a světlé části zase 2,5krát jasnější než u běžných modelů. Při vytváření přesných kontrastů navíc televizor automaticky analyzuje jasnost obrazu, aby předešel dodatečné spotřebě energie. Zásadním prvkem SUHD TV je také unikátní remastering engine, který prostřednictvím speciálního algoritmu výrazně zlepšuje kvalitu obrazu, takže filmy uvidíte v dokonalé kvalitě.

Video:

Osobitý design s promyšlenými detaily

Lehce prohnutý design rámu navozuje pocit, jako by vás obraz obklopoval. Úhel prohnutí byl uzpůsoben tak, aby měl divák co nejlepší zážitek a zároveň obraz nebyl zkreslený při pozorování z boku. Na výběr má Samsung ve svém portfoliu obrazovky o velikostech od 48 až do 88 palců. Použité materiály, dokonalé zpracování, unikátní rám a zadní strana s křehkými vlnkami vytvářejí z televizoru doslova umělecké dílo. Výhodou je absence konektorů všeho druhu na zadní straně. Díky důmyslné „krabičce“ One Connect Box, do níž jsou převedeny veškeré potřebné vstupy a která je s TV spojena jediným kabelem, působí obrazovka velmi čistým dojmem a může být umístěná jak v prostoru, tak i na stěnu. Pokud však patříte mezi zaryté milovníky plochých obrazovek, čeká na vás v řadě SUHD model s označením 55JS8002.

Operační systém Tizen

SUHD TV patří do skupiny tzv. Smart TV neboli chytrých televizorů, které jsou od letošního roku vybaveny novým operačním systémem Tizen. Ten zajišťuje vyšší kompatibilitu a do budoucna slibuje další rozvoj interaktivních možností. Využívání chytrých funkcí se díky Tizenu stává snazším a uživatelsky příjemnějším. Během sledování televize stačí stisknout tlačítko SmartHub, čímž se automaticky zobrazí vaše oblíbená nabídka Smart TV.

Video:

Více informací naleznete na www.samsung.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).