Hlavní navigace

SAN úložiště Lenovo vhodná pro malé a střední firmy

SAN úložiště Lenovo doplňují díky své kapacitě, výkonu, spolehlivosti a bezproblémové spolupráci se servery Lenovo System x komplexní nabídku řešení pro malé a střední firmy.
22. 9. 2015

Sdílet

Malé podniky často při výběru serverového vybavení nehledí příliš do budoucnosti. Mnohdy si pořídí základní server s mírným výkonnostním přesahem a vybaví jej dostatečnou diskovou kapacitou, která přestane stačit s příchodem lukrativní zakázky nebo s postupným růstem firmy.

Pro firmy by ale měla být důležitá možnost pružně pracovat se svým serverovým vybavením. Dnešní době neohroženě vládne virtualizace, která dynamice a efektivnímu využití infrastruktury výrazně napomáhá. Virtualizace však musí být dostatečně silně podpořena hardwarovým řešením, které bývá nákladnou investicí, kterou si malé a střední podniky často nemohou dovolit.

Řešením problémů s dynamikou, spolehlivostí, přístupem k datům, ale také správou je pro tyto firmy síťové úložiště SAN. Kombinace diskového pole SAN a klasického serveru totiž společnosti dává obrovské možnosti ve všech zmíněných ohledech. U těchto úložišť není uživatel omezen diskovou kapacitou, kterou lze bez problému rozšířit přidáním dalšího serveru. Navíc jsou úložiště SAN výrazně odolnější vůči selhání a minimalizuje se u nich pravděpodobnost ztráty dat či poruchy.

Model S2200 je základním úložištěm SAN určený pro malé firmy. Lenovo S2200 nabízí až 24 pozic pro pevné disky, včetně funkce SSD cachování, rychlou konektivitu pomocí Fibre Channel a až tři expanze pro celkem až 96 diskových šachet. Samozřejmostí je rovněž tiering (automatický přesun dat z pomalejších HDD na rychlejší a tím zrychlení odezvy).

Lenovo S3200 je SAN střední třídy, který disponuje všemi funkcemi modelu S2200. Navíc nabízí konektivitu 16 GB Fibre Channel s vyšší propustností a rychlejší odezvou, hybridní připojení Fibre Channel a iSCSI, a až sedm expanzí, tedy možnost provozovat až 192 disků.

Výhodou SAN úložišť Lenovo S2200 a S3200 je také fakt, že řadič lze snadno vyměnit. Přestanou-li společnosti stačit funkce S2200, stačí jej osadit řadičem z modelu S3200 a zařízení dále bez problému pracuje se stávajícím nastavením a daty. Výhodou tohoto řešení je, že odpadne potřeba složité migrace dat.

Ideálními společníky pro SAN úložiště jsou všestranné servery střední třídy Lenovo System x3550 M5 a x3650 M5 páté generace. Lenovo System x3550 M5 je kompaktní 1U server v rackovém provedení. Může být osazen až dvěma procesory Intel Xeon E5–2600v3 a disponuje velkou kapacitou operační pamětí. System x3650 M5 nabídne díky rozměru 2U lepší rozšiřitelnost a rozmanitost v konektivitě a počtu HDD, které je možné do něj nasadit.

Lenovo nabízí při specifických nasazeních, pro zprovoznění systému nebo migraci své služby LabServices. Pokud dojde k výpadku, přijde na řadu široká škála servisních služeb, které dokáží garantovat dostupnost dílů, dobu odezvy a opravy a tím zkrátit výpadek a jeho dopad na minimum. 

Více na www.thinkserver.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).