Hlavní navigace

Sky FlexiDSL: ADSL, jak má být

Kvůli přístupu Českého Telecomu má ADSL mezi zájemci o připojení špatnou pověst. ADSL vnímají jako něco pomalého bez záruky rychlosti spojení za cenu zatíženou neúměrnými limity na přenesená data. Samotná technologie ADSL však na vině není, dokazuje to i nabídka tarifů Sky FlexiDSL.
29. 11. 2004

Sdílet

Díky rozšiřování dostupnosti ADSL i do dříve nepokrytých oblastí může mnoho uživatelů dnes využívat nabídky různých poskytovatelů, kteří staví své koncové tarify na základní nabídce Českého Telecomu. Pro mnoho zákazníků to je dnes jediné řešení, bylo by ale krátkozraké spoléhat se na tento typ spojení jako na jediný. I řada dalších variant připojení k Internetu zlepšuje své pokrytí a zákazník si bude moci vybírat z více nabídek.

Jednou z nich jsou i DSL varianty připojení využívající síť Telenor Networks, které nabízí SkyNet pod označením Sky FlexiDSL Profi. Díky promyšlenější struktuře jednotlivých nabízených rychlostí a limitů dat je možné u nabídky Sky FlexiDSL Profi lépe zvolit tarify pro různé typy uživatelů. Označení FlexiDSL přitom spojuje dvě různé varianty – ADSL s různou rychlostí přijímání a odesílání dat a SHDSL, kde jsou obě tyto rychlosti na stejné úrovni.

Jedinou nevýhodou připojení přes Sky FlexiDSL Profi a Telenor Networks obecně je zatím slabší pokrytí. Dostupnost služby je možné ověřit na http://xdsl.sky­net.cz. Jeho výhody tedy nemohou v současnosti využívat všichni zájemci. Pro tyto případy je ale možné využít i tarify Sky FlexiDSL Natural, které vycházejí ze standardní nabídky Českého Telecomu pro ADSL. Díky nabídce SkyNetu si ale s nimi nezavřete dveře pro případný přechod na lepší řešení, pokud se ve vašem místě objeví vhodnější způsob připojení.

Z čeho lze vybírat?

Tarify Sky FlexiDSL Natural vycházejí ze současné nabídky Českého Telecomu pro ADSL.

Tarify Sky FlexiDSL Profi využívají přístupové sítě Telenor Networks a jejich jednotlivé varianty s rychlostmi stahování 256 až 2048 kbps se liší použitou agregací a typem připojení:

Tarif Připojení Agregace
Sky FlexiDSL Profi Family ADSL 1:40
Sky FlexiDSL Profi Special ADSL 1:20
Sky FlexiDSL Profi Super ADSL 1:4
Sky FlexiDSL Profi Extra SHDSL 1:4
Sky FlexiDSL Profi Power SHDSL 1:1

Ceny začínají už na 649 korun za linku 512/128 kbps s limitem 10 GB, nelimitovaná linka o stejné rychlosti je nabízena za velmi výhodných 1 190 Kč.

Níže uvádíme příklad výhodných tarifů Sky FlexiDSL Profi Family:

Rychlost 512/128 kbit/s 2048/384 kbit/s 512/128 kbit/s 2048/384 kbit/s
Limit dat 10 GB 20 GB bez limitu bez limitu
Cena 649 Kč 1 090 Kč 1 190 Kč 1 890 Kč
Příplatek 29 Kč / 1 GB 90 Kč / 1 GB

U vybraných tarifů je zřizovací poplatek 0 korun. Nabídka platí do 31. 12. 2004.

ADSL nemusí být i pro vás synonymem pomalého připojení s nezaručenou kvalitou. Nemusí se vás ani týkat omezující limity na objemy přenesených dat. Díky tarifům Sky FlexiDSL můžete vnímat ADSL tak, jak si to zaslouží – jako rychlé a spolehlivé spojení k Internetu, které při rozumných nákladech dokáže zajistit spokojený život na Internetu.

Více informací najdete na stránkách http://xdsl.sky­net.cz.