Hlavní navigace

Služba HPE GreenLake nabízí kompromis ve správě a ukládání firemních dat

 Autor: Simac+HPE
Pořídit dnes do své firmy kvalitní datové centrum může být nákladnou investicí. Následuje ji navíc složité zprovoznění centra a shánění personálu pro jeho obsluhu. Vše může vyjít na desítky až stovky milionů korun.
13. 10. 2021

Sdílet

Dnes se ale nabízí řešení i pro ty, kteří hledají, kam uložit svá data, ale nechtějí se pouštět do žádné složité operace a chtějí si datové centrum pořídit levně. Ti si mohou pořídit datové centrum jako službu – na míru, ihned připravené k provozu a placené měsíčně za cenu, kterou si sami určí.

Podle Iva Němečka, ředitele projekční divize firmy Simac Technik ČR, je proto datové centrum jako služba pro zákazníky dnes to nejvýhodnější řešení.

“Tato varianta je již běžně dostupná a nabízí ji přední výrobci technologií, například Hewlett Packard Enterprise (HPE), Cisco nebo Dell. Detaily provedení se u jednotlivých výrobců liší, základní principy jsou ale podobné,” vysvětluje Němeček.

Vlastní datové centrum je obrovská investice

Rozhodnete-li se pořídit do firmy nové datové centrum, musíte počítat se spoustou práce při přípravě. “Zákazník musí mimo jiné podrobně prozkoumat současný stav, odhadnout budoucí potřeby i jejich růst, podle toho vybrat a navrhnout cílové řešení včetně zabezpečení, promyslet přesun aplikací a služeb, připravit se na provoz,” vyjmenovává překážky Němeček.

Poté je třeba sehnat kvalifikované pracovníky, kteří se budou o datové centrum starat. Těch je ale podle Němečka v Česku nedostatek. Sečteno, podtrženo, toho, kdo řeší, kam uložit svá data a rozhodne se pořídit si vlastní datové centrum, čeká investice v řádech desítek až stovek milionů korun. 

To pochopitelně může být pro mnohé zákazníky nad jejich finanční možnosti. Co tedy s tím? Datové centrum si nyní mohou zajistit jednoduše a levně, pokud si ho pořídí jako službu. V tom případě jim navíc ubydou starosti s jeho zprovozněním.

Ivo Němeček ze společnosti Simac Technik ČR toto řešení představuje na příkladu služby HPE GreenLake. “Tato služba umožňuje nasadit rychle řešení v prostředí firmy (on-premises). Vyhnete se počáteční jednorázové investici a platíte měsíčně, jen za to, co skutečně využíváte. Navíc můžete využívat služeb výrobce nebo partnera při správě a provozu,“ popisuje Němeček.

Datové centrum jako služba šetří čas i peníze

Datové centrum jako služba je flexibilním řešením problému, kam uložit všechna svá data. HPE GreenLake zákazníkovi umožňuje, aby se vyhnul vysokým nákladům při pořízení datového centra. Neplatí totiž za zařízení, ale pouze za jeho využívání.

Firma HPE jim datové centrum dodá do 14 dní od objednávky, nainstaluje a uvede do provozu. Předem nakonfigurované datové centrum pak může zákazník začít okamžitě používat.

Sám zákazník si také může zvolit, jakou od svého datového centra očekává základní a rezervní kapacitu. A za její využívání následně platí. “Základní kapacitu platí zákazník vždy celou, rezervní kapacitu podle skutečného využívání. To může být výhodné, protože nároky na kapacitu některých aplikací narůstají krátkodobě, ale výrazně, například v době uzávěrek,” vysvětluje Němeček.

Pokud je pro Vás pořízení infrastruktury touto formou zajímavé a chcete se dozvědět o službě HPE GreenLake více, navštivte stránky společností HPE a Simac Technik ČR, a.s.

HPE GreenLake je služba, která vám pomůže přenést výhody cloudu do vaší vlastní IT infrastruktury. Je založena na modelu pay-per-use, a proto zaplatíte pouze za kapacitu, kterou skutečně využíváte. Díky této službě získáte větší přehled o vašich datech a aplikace spustíte v řádu minut. Nejen, že ušetříte peníze, ale vaši vývojáři budou mít konečně čas na složitější projekty. Chcete se dozvědět víc? Klikněte sem


Autor: Simac+HPE

Akciová společnost Simac Technik ČR je součástí nadnárodního holdingu Simac Techniek N. V., na českém trhu působí již 27 let a v současnosti patří mezi přední systémové integrátory a implementátory informačních a komunikačních technologií. Díky spolupráci s globálním technologickým výrobcem Hewlett Packard Enterprise (HPE) a dlouhodobé znalosti českého trhu nabízí společnost Simac Technik ČR moderní řešení datových center, která jsou šitá na míru potřebám středních a velkých komerčních firem, či státních organizací.