Hlavní navigace

SMSden.com - SMS platby na Internetu

S internetovými stránkami je spojena spousta výdajů. Čím jsou internetové stránky kvalitnější, tím větší výdaje zpravidla přináší. Proto je Internet "zdarma" neudržitelná situace, na kterou už dříve reagovalo hodně subjektů. Platby spojené s virtuálními účty platících však nikdy nemohly mít velký úspěch. Byly pro platícího moc zdlouhavé a složité.
13. 9. 2005

Sdílet

Už dříve tu byly služby mobilních operátorů, které generovaly a generují zisk z přišlých SMS. Donedávna šlo však pouze o Premium SMS, jejichž využití je velmi omezené.

Až v květnu tohoto roku se objevila možnost využívat Mikroplatby se zapojením všech operátorů. Mikroplatby spočívají v možnosti přijímání SMS se zvýšenou hodnotou, jejíž část je připisována na účet prodávajícího (webmastera nebo společnosti s internetovými stránkami). Narozdíl od Premium SMS se už Mikroplatbami dá hradit cokoli, co neporušuje zákony České republiky nebo podmínky operátorů.

Využívání těchto služeb přímo od operátorů je spojeno s nemalými poplatky a podmínkami, které mohou splnit spíše jen gigantické projekty. Ostatním subjektům umožňuje využívat Mikroplatby, Premium SMS a další služby operátorů projekt SMSden.com.

Projekt SMSden.com je naplánován tak, aby vyhovoval všem. I těm nejmenším subjektům vychází vstříc tím, že všechny svoje služby nabízí bez počátečních i paušálních poplatků. Služby jsou úplně jednoduše implementovatelné a dají se zprovoznit v podstatě během půl hodiny. Výnosy z jedné SMS mají rostoucí tendenci i při minimálním příjmu SMS. Kromě toho nabízí velké rozpětí cenových hladin 3, 6, 9, 30, 50 a 79 korun a službu, která se dá použít mimo jiné i k vybírání dobrovolných příspěvků. Naopak těm největším subjektům nabízí nadstandardní zázemí, spolehlivost, podrobné statistiky, možnost naprosto individuálního zpracování, napojení na operátory i v jiných zemích a možnost dosáhnout stoprocentních výnosů.

Přestože výnosy v poměru k ceně SMS nejsou příliš vysoké, za což mohou mimo jiné i zákony České republiky, dá se touto cestou generovat vyšší zisk díky vyššímu obratu. Vychází to z ochoty lidí platit. Návštěvníkovi webu stačí pro zaplacení pouze poslat daný text na příslušné telefonní číslo a je mu s minimální prodlevou nabídnuto to, za co si zaplatil. Kromě toho se mu peníze strhnou z kreditu nebo navýší na měsíční paušál, což je způsob úhrady, kterému lidé věří, protože jej už dlouhou dobu využívají. Celá technologie platby využívá proces, o kterém nikdo nepochybuje a navíc je jednorázový a rychlý.