Hlavní navigace

SMSden.com - zpoplatněte s námi Internet

V minulém článku zveřejněném přesně před týdnem jsme nastínili základní problematiku zpoplatnění internetových služeb a obsahů pomocí SMS s projektem SMSden.com. Jaké konkrétní výhody však SMSden.com nabízí?
20. 9. 2005

Sdílet

Na Internetu mohou v oblasti zavedení zpoplatnění nastat tři situace:

  • Je třeba zpoplatnit internetový obsah (soubory nejrůznějších typů – hudba, video, fotografie a ostatní).
  • Je třeba zpoplatnit internetové služby, tedy přístup na placené stránky, které plní určitou funkci.
  • Je třeba přijímat platební SMS bez nutnosti interakce uživatele s počítačem.

První dva případy, které pokrývají převážnou většinu situací, je možno plně realizovat pomocí aplikace SMSden client. Ta umožňuje na uživatelské úrovni administraci zpoplatněných obsahů a služeb na Internetu, poskytuje detailní statistiky a řeší proces platby. Tato aplikace je každému zdarma dostupná hned po registraci. Její obsluhu a zavedení zpoplatnění obsahů zvládne i běžný uživatel PC. Pro realizaci zpoplatnění internetových služeb postačí základní znalosti programování v jazyce PHP. Aplikaci SMSden client stačí jednoduše nainstalovat a během několika minut můžete zpoplatnit první obsahy Internetu, navíc je možno ji plně zaintegrovat do větších internetových systémů. Demoverze se základními funkcemi je k dispozici zde.

Technická realizace

SMSden client je na zbytku webu prakticky nezávislý, a tedy není nutné jakékoli jeho napojování na stávající systém. Veškeré informace o zaplacení jsou cílové stránce předávány formousession proměnných, ve kterých je možno uchovávat i další informace související s platbou (například ID uživatele a podobně). Díky využitísession proměnných představuje i ošetření zabezpečení na zpoplatněné stránce jen drobné změny ve stávajícím kódu.

Pokud potřebujete přijímat platby bez nutnosti interakce uživatele s PC a navíc s libovolným textem, je pro vás připravena služba SMS CSV, vhodná například pro vybírání dobrovolných příspěvků atp. Tato služba je zcela nezávislá na platformě a umožňuje realizovat zpoplatnění s poskytnutím funkcí na nižší systémové úrovni. SMS CSV je využitelná pro větší projekty, kde programová realizace nebývá problémem.

Vložte zpoplatněný obsah nebo službu kamkoli

Aplikace SMSden client umožňuje ke každému zpoplatněnému obsahu nebo službě vygenerovat HTML kód (představující běžný odkaz), který je pak možno umístit doslova kamkoli nebo třeba i poslat e-mailem.

SMSden.com tak poskytuje vše potřebné pro snadné zpoplatnění čehokoli, co lze prostřednictvím Internetu nabídnout.

Váš SMSden.com o)