Hlavní navigace

Snadná cesta k více ziskovým projektům?

To je podle Jana Šafky, majitele společnosti Atollon, hlavní přínos cloud aplikace Lagoon Project Management, kterou právě uvádí na trh.
8. 1. 2013

Sdílet

Na svém webu uvádíte Lagoon Project Management jako profesionální nástroj k lepšímu využití stávajících zdrojů a zvýšení zisku z projektů. Co obsahuje Lagoon Project Management nového? A jak vůbec vznikl?

Požadavky na tvorbu aplikací vznikají obvykle první poptávkou. V případě projektového řízení jsme ale postupovali systematičtěji. Navštívili jsme okolo dvaceti top firem zabývajících se tvorbou webů, zejména těch sdružených v Asociace.biz, a sledovali, jak si vedou v oblasti nástrojů pro automatizaci řízení firmy. Vycházeli jsme přitom z předpokladu, že ostatní firmy v oboru na tom budou pravděpodobně hůře. Atollon se zabývá vývojem systému pro řízení projektů ve společnostech poskytujících profesionální služby již více než 12 let, nicméně až nyní jsme v úzké spolupráci s klienty doplnili systém o stavební komponenty podporující též řízení kapacit.

Co by měla aplikace pro řízení projektů a lidských kapacit umět?

Měla by prostřednictvím svých nástrojů dokázat odpovědět na zásadní otázky: Kolik zakázek si může firma dovolit, aby je zvládla kvalitně odevzdat? Kolik lidí a v jaké struktuře potřebuje pro jejich realizaci? V jakém stavu se stávající zakázky nacházejí – nezpožďují se? Nejsou někteří zaměstnanci málo vytížení? Pracují na činnostech vedoucích ke zvýšení hodnoty pro zákazníka? O kolik firma přichází tím, že nedělají to, co by měli? Jsou některé firemní činnosti neefektivní? Samozřejmě výčet může být mnohem delší.

Co firma získá, když si Lagoon Project Management pořídí?

Pokud firmě chybí dobrý nástroj pro řízení projektů a kapacit, dřív nebo později se dostane do situace, kdy jí začnou některé věci utíkat. To se stává díky náročnosti koordinace více lidí na více projektech. Vázne koordinace s dodavateli, není jasné, v jaké fázi je která aktivita, kdo na čem pracuje, chybí přehled o plnění termínů zakázek, vytíženosti zaměstnanců prací a tak dále. S Lagoon Project Managementem dostanou projektoví vedoucí silný nástroj, který propojuje množství agend do jednoho snadně uchopitelného výstupu, sloužícího rychlejšímu rozhodo-vání. S Lagoon Project Managementem také díky jeho reportům zjistíte, jak si na tom vaše firma opravdu stojí, což vám umožní hasit požáry s předstihem. 

V případě nástroje pro řízení projektů a kapacit je jistě důležitá uživatelská přívěti-vost…

Nástroj by měl být dostatečně intuitivní jak pro manažery, tak pro koncové pracovníky, aby nikdo neměl problém informace do systému zadávat. My jsme na to při tvorbě aplikace Lagoon mysleli a dali si záležet na tom, aby byla pro uživatele opravdu přívětivá. Myslím, že se nám to docela povedlo, protože jsme získali ocenění poroty na celosvětové soutěži CRM IDOL 2011.

Pokračování článku naleznete na:
http://www.atollon.cz/blog/rizeni-projektu/snadna-cesta-k-vice-ziskovym-projektum

Více o Lagoon Project Management naleznete na:
http://www.atollon.cz/lagoon/rizeni-projektu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).