Hlavní navigace

Snadný život = chytré telefony a chytré bankovnictví

Jednoduchý a rychlý přístup k bankovnímu účtu. Tak by se dala popsat nová služba Ery a ČSOB smartbanking. Za první týden si ji už stačilo aktivovat více než 8 000 uživatelů, z toho bylo téměř 1 800 klientů Ery.

Sdílet

Ježíšek se v letošním roce příliš nenadřel. V mnohých domácnostech totiž naděloval malé chytré telefony. Jen v Čechách už je vlastní 2,6 milionu lidí. Se současným rostoucím zájmem o smartphony očekáváme, že se bude zvyšovat i počet uživatelů smartbankingu. Není totiž nic jednoduššího, než svůj účet ovládat prostřednictvím intuitivní aplikace v mobilu nebo prostřednictvím tabletu, říká Martin Štýber, manažer Vývoje finančních služeb Poštovní spořitelny.

Era smartbanking nabízí klientům možnost během minuty zkontrolovat stav bankovního účtu, podívat se do výpisů nebo provést bezhotovostní platbu. Při zavádění této služby jsme mysleli i na neklienty, kteří si mohou například zjistit, kde se v okolí nachází nejbližší bankomat, nebo využít měnovou kalkulačku, dodává Martin Štýber. Abyste mohli službu využívat, je třeba vlastnit chytré mobilní zařízení se systémy iOS (iPhone, iPad) nebo Android (telefony HTC, Samsung…). Aplikace je dostupná zdarma na App Storu či Android Marketu.

Přihlášení probíhá obdobným způsobem jako u internetového bankovnictví. Není potřeba osobně kontaktovat banku – vše zvládnete během několika minut.

Bezpečnost zajišťuje zabudovaný ochranný klíč, který používá informace dostupné pouze v rámci daného používaného chytrého telefonu nebo tabletu. Více informací najdete na webových stránkách Era.

ČSOB - Era