Hlavní navigace

Soutěž Microsoftu o nejlepší aplikaci jde do finále!

Možnost přihlásit aplikaci vyvinutou na Windows Azure nebo Windows Phone stále trvá. Výherce získá 25.000 Kč na marketingovou podporu a účast na konferenci Microsoftu v Torontu.
17. 4. 2012

Sdílet

Soutěž „Tvoje firma, Tvoje šance na úspěch“, kterou vyhlásila společnost Microsoft, jde
do finále. Účastníci soupeří o titul nejlepší aplikace vyvíjené na platformách Windows Azure a Windows Phone. Soutěž začala v listopadu loňského roku a končí 30. dubna 2012. Každý měsíc vybírá odborná porota ten nejzajímavější projekt, který obdrží 25 000 Kč. Tato částka je určena na zviditelnění projektu, případovou studii, prezentaci řešení v komunikaci Microsoftu a v sérii odborných článků na portálech mediálních partnerů se zásahem desetitisíců unikátních čtenářů. 

Po oficiálním ukončení soutěže bude oznámena nejlepší aplikace v kategorii Windows Azure, jejíž tvůrce získá konzoli Xbox 360 s pohybovým senzorem Kinect, a v kategorii Windows Phone, jejíž autor obdrží mobilní telefon Nokia Lumia 800. Z těchto dvou kategorií bude poté odbornou porotou vybrán celkový vítěz soutěže, který postoupí do regionální úrovně v rámci střední a východní Evropy. Celkový vítěz navíc obdrží pro jednoho svého zástupce výhru v podobě návštěvy celosvětového setkání partnerů Microsoftu Worldwide Partner Conference, které se koná v kanadském Torontu. Tam také proběhne oficiální vyhlášení výherců. 

I v letošním ročníku soutěže zaznamenáváme velký zájem soutěžících a množství zajímavých aplikací. K platformě Windows Azure letos přibyl i systém Windows Phone, jehož Marketplace se v srpnu loňského roku otevřel také pro aplikace českých vývojářů, říká Dalibor Kačmář, manažer serverové divize ve společnosti Microsoft. 

Jedním z vítězných projektů je i cloudová inventarizační aplikace vyvinutá na platformě Windows Azure s názvem K.asset Lite od společnosti KODYS. Aplikace slouží k evidenci majetku pomocí čárových kódů a výrazně zrychluje proces inventarizace. Díky automatické identifikaci eliminuje práci s tištěnými materiály a odstraňuje nutnost přepisovat údaje ručně do systému, uvedl Peter Čech, vedoucí oddělení systémů společnosti KODYS. Hlavní výhoda cloudové aplikace vyvinuté na paltformě Windows Azure K.asset Lite spočívá v jeho dostupnosti. Díky jeho nízké ceně je řešení dostupné pro každou organizaci.

Vývojáři, kteří se chtějí soutěže zúčastnit, mohou registrovat své aplikace na portálu Microsoft Platform Ready http://www.mi­crosoftplatfor­mready.com/cs-cz, na kterém stačí stáhnout a spustit test kompatibility a výsledek poté nahrát na portál. Pokud aplikace projde zkušebním testem, firma automaticky získá právo k užívání loga „Powered by Windows Azure“ a bude uváděna v Microsoft katalozích (Pinpoint, Microsoft Platform Ready, Katalog aplikací na platformě Windows Azure). Soutěž probíhá až do 30. dubna 2012. Pro bližší informace o soutěži navštivte stránku „Tvoje firma, Tvoje šance na úspěch“ http://www.mi­crosoft.com/cze/a­zure-contest/. Více informací o platformě Windows Azure je k dispozici zde.