Hlavní navigace

Soutěž Microsoftu o nejlepší aplikaci pro Windows Azure a Windows Phone pokračuje

Společnost Microsoft vyhlásila další ročník soutěže „Tvoje firma, Tvoje šance na úspěch“, během níž se soupeří o titul nejlepší aplikace vyvíjené na platformách Windows Azure a Windows Phone.
29. 11. 2011

Sdílet

Soutěž probíhá od 7. listopadu 2011 do 30. dubna 2012. Každý měsíc vybírá odborná porota ten nejzajímavější projekt, který obdrží 25 000 Kč na zviditelnění svého projektu, případovou studii, prezentaci svého řešení v komunikaci Microsoftu a v sérii odborných článků na portálech mediálních partnerů se zásahem desetitisíců unikátních čtenářů. Mezi vítězné projekty bude tedy celkem rozděleno 150 000 Kč.

Koncem dubna pak bude oznámena nejlepší aplikace v kategorii Windows Azure, jejíž tvůrce získá konzoli Xbox 360 s pohybovým senzorem Kinect, a v kategorii Windows Phone, jejíž autor obdrží mobilní telefon s tímto systémem. Z těchto dvou kategorií bude poté odbornou porotou vybrán celkový vítěz soutěže, který postoupí do regionální úrovně v rámci střední a východní Evropy. Navíc obdrží pro jednoho svého zástupce výhru v podobě návštěvy celosvětového setkání partnerů Microsoftu Worldwide Partner Conference, které se koná v kanadském Torontu. Tam také proběhne oficiální vyhlášení výherců.

Loňský ročník soutěže těšil mimořádnému zájmu soutěžících i množství přihlášených aplikací, proto se Microsoft rozhodl uspořádat druhý ročník této vývojářské soutěže. K platformě Windows Azure se letos přidává i systém Windows Phone, jehož Marketplace se v srpnu otevřel také pro aplikace českých vývojářů. Že je Česko živnou půdou pro kvalitní aplikace, to prokázala loni česká společnost Cígler Software, jejíž aplikace iDoklad.cz se stala absolutním vítězem celé soutěže a která si ze zahraniční konference odnesla zlato.

Vývojáři, kteří se chtějí soutěže zúčastnit, mohou registrovat své aplikace na portálu Microsoft Platform Ready, na kterém stačí stáhnout a spustit test kompatibility a výsledek poté nahrát na portál. Pokud aplikace projde zkušebním testem, firma automaticky získá právo k užívání loga „Powered by Windows Azure“ a bude uváděna v Microsoft katalozích (Pinpoint, Microsoft Platform Ready). Soutěž probíhá až do 30. dubna 2012, ale čím dříve se zájemci přihlásí, tím větší šanci na získání měsíční i celkové výhry a také opakované marketingové podpory mají. Pro bližší informace o soutěži navštivte stránku „Tvoje firma, Tvoje šance na úspěch.“


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).