Hlavní navigace

Spoj na 26 GHz za cenu volného pásma!

Společnost STAR 21 Networks, a.s., provozovatel největší a nejrychleji se rozvíjející přístupové sítě FWA (Fixed Wireless Access) v licencovaném pásmu 26/28 GHz na území České republiky, nabízí pronájem samostatných rádiových spojů v tomto pásmu za velmi výhodných podmínek.
28. 5. 2007

Sdílet

Bezdrátový spoj využívá technologie JRC (Japan Radio Co.) a umožňuje přenos dat na rozhraní Ethernet rychlostí do 30 Mbit/s, full-duplex. Díky vyhrazenému kmitočtovému pásmu 26 GHz nehrozí rušení jinými vysílači a je tedy možné trvale zaručit vysokou kvalitu poskytované služby. Celostátní frekvenční příděl STAR 21 Networks navíc znamená možnost velmi rychlé realizace, protože není třeba čekat na přidělení kmitočtu, jako je tomu u jiných typů spojů v tzv. placených pásmech.

Hlavní využití najde nová služba u lokálních a regionálních poskytovatelů internetových služeb (ISP), a to jak pro zajištění přístupu k páteřní konektivitě, tak ke vzájemnému propojení uzlů jejich vlastních sítí. Tato oblast bývala vždy doménou mikrovlnných spojů ve volných pásmech, ale s rostoucím zarušením těchto pásem (zejména 2,4 GHz) a stoupajícími nároky na kvalitu a propustnost se i menší poskytovatelé stále častěji obracejí k technologiím pracujícím na vyhrazených frekvencích.

Příklad typického nasazení spoje od STAR 21 Networks v kombinaci s páteřní optickou sítí ukazuje následující obrázek:

Airlink_clanek_v1

Pro všechny velkoobchodní partnery nyní STAR 21 Networks nabízí pronájem rádiového spoje v licencovaném pásmu 26 GHz za cenu dosud obvyklou pro volné pásmo.

Kdo je STAR 21 Networks

Společnost STAR 21 Networks, a.s. poskytuje od roku 2000 telekomu­nikační služby prostřednictvím vlastní přístupové telekomunikační sítě FWA (Fixed Wireless Access). Tyto služby jsou určeny především dalším operátorům, kterým slouží k připojení koncových zákazníků do jejich vlastní sítě. Poslední míli od STAR 21 Networks dnes využívají všichni významní provozovatelé pevných sítí na českém trhu; v současné době se portfolio velkoobchodních partnerů společnosti stále více rozšiřuje také o lokální a regionální poskytovatele internetových služeb (ISP).

Další informace najdete na adrese http://www.star21­.cz/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).