Hlavní navigace

Spojením společností IBM a SoftLayer vzniká bezkonkurenční cloudová platforma

České firmy ji mohou vyzkoušet na měsíc zdarma.
26. 6. 2014

Sdílet

Cloudová řešení zásadně změnila způsob, jakým funguje IT dnešních firem, a to i v České republice.
Zásadně se přitom mění i cloud jako takový. A jedním z jeho největších transformátorů je společnost SoftLayer, globální poskytovatel cloud služeb typu IaaS (Infrastruktura jako služba) a PaaS (Platforma jako služba), který od loňského roku patří do rodiny IBM.

SoftLayer se od jiných dodavatelů liší především zajištěním jedinečné síťové infrastruktury, možností pronájmu fyzického serveru x86, bezkonkurenčním výkonem vhodným i pro HPC (High Performance Computing), ideálním prostředím pro streamování multimediálního obsahu díky CDN (Content Delivery Network) a v neposlední řadě také možnostem pronájmu grafického výkonu pro různé simulace. To vše formou univerzálního přístupu i přes mobilní zařízení, kontroly, flexibility a globální dostupnosti svých cloudových služeb. Díky akvizici SoftLayeru může IBM nabídnout řešení, které prakticky nemá konkurenci a využívá ho řada českých klientů.

Už dnes poskytuje společnost SoftLayer cloudové služby více než 21 000 zákazníků na 5 kontinentech. Do neustále se rozrůstající sítě tvořené lokálními cloudovými uzly investuje v letošním roce IBM 1,2 miliardy dolarů. Do konce roku 2014 je tak plánováno otevření 15 nových datových center po celém světě (v Evropě to bude Londýn, Frankfurt a Paříž), která mají uspokojit rostoucí poptávku po spolehlivém cloudovém řešení.

Pokud hledáte možnost, jak rozšířit vaši firemní cloudovou infrastrukturu pomocí virtuálního datového centra, IBM vám nabízí služby od SoftLayer k vyzkoušení na měsíc zdarma. Chcete se dozvědět více?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).