Hlavní navigace

Společnost Internet Info koupila server Slunečnice.cz

Společnost Internet Info, s.r.o., včera oznámila akvizici populárního českého internetového serveru Slunečnice.cz. Slunečnice je jedním z nejstarších českých internetových katalogů volně šiřitelného softwaru a za dobu svého působení si mezi českými internetovými uživateli vybudovala velmi stabilní pozici.
14. 3. 2001

Sdílet

V současné době dosahuje průměrné návštěvnosti 2.500 unikátních IP/den a přibližně 30.000 pagevi­ews/den.

„Slunečnice má podle našeho názoru velký potenciál a provázání s našimi dalšími servery by jí mělo velmi rychle přinést další růst návštěvnosti,“ říká Marek Antoš, ředitel společnosti Internet Info.

Jádrem serveru Slunečnice je přehledně zpracovaný a denně aktualizovaný katalog volně šiřitelného softwaru, který obsahuje stručný popis každého programu, hodnocení a možnost jeho stažení či zakoupení. Pravidelně lze také na serveru Slunečnice nalézt krátkou recenzi nového softwaru a samozřejmě nejrůznější soutěže a žebříčky nejžádanějších programů.

Prodeji Slunečnice předcházelo výběrové řízení, které proběhlo na přelomu ledna a února, a společnost Internet Info v něm zvítězila v konkurenci dalších „internetových domů“. „Věříme, že se Slunečnici v portfoliu Internet Info povede dobře a dostane prostor pro další růst. To byl také jeden z důvodů, proč jsme si vybrali právě tuto společnost,“ říká Tomáš Filípek ze společnosti Flamingo, který před rokem spolu se dvěma společníky stál u zrodu Slunečnice a dosud působil jako její project manager.

Slunečnice je již v pořadí šestým serverem v portfoliu společnosti Internet Info.


O společnosti Internet Info, s.r.o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je vydavatelem zpravodajských serverů Lupa.cz, Palmserver.cz, Měšec.cz a provozovatelem zábavních serverů Hokejka.cz a Burza.cz. Věnuje se rovněž konzultacím v oblasti internetového obsahu a poskytovatelů internetového připojení. Společnost má nyní osm interních pracovníků, řadu externích spolupracovníků a ke své činnost využívá dlouholetých zkušeností z prostředí českého Internetu. Její obrat v roce 2000 přesáhl 4 miliony korun, což představuje nárůst o 310 procent oproti předchozímu období.

O společnosti Flamingo

Společnost Flamingo se od roku 1997 zaměřuje na poskytování komplexních profesionálních služeb v oblasti internetových aplikací, firemních prezentací a hostingu. Vedle Slunečnice.cz od poloviny roku 2000 vytváří i server iPlzen.cz – informační server pro Plzeň a okolí.

Znáte Slunečnici?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).