Hlavní navigace

Správa Active Directory? Pojďme vyzkoušet řešení od ManageEngine!

Popularita řešení ManageEngine pro Active Directory stoupá i na našem trhu. Už jste se s ním setkali?
26. 4. 2021

Sdílet

ManageEngine je celosvětová organizace, zabývající se vývojem softwaru pro ITSM, IT monitoring, IT security i pro auditování a management Active Directory. Více než 180 000 zákazníku po celém světě a nespočet ocenění dokládá, že se jedná o silného konkurenta všem ostatním výrobcům. Podle výhradního distributora, společnosti MWT Solutions, roste velmi poptávka i na českém a slovenském trhu, obzvlášť po segmentu produktů pro Active Directory. To dokládá i fakt, že v první trojici nejprodávanějších produktů jsou nástroje ADAudit Plus a ADManager Plus, řešení pro monitoring a správu prostředí Active Directory.


MWT Solutions, výhradní distributor řešení ManageEngine pro ČR a SR

Rodina produktů značky ManageEngine pro audit a správu nejen služby Active Directory se těší oblibě díky vysoké spolehlivosti a zároveň i nízké ceně. A tak i menší společnosti s velmi omezeným rozpočtem mohou získat nástroje, které používají světoví giganti

ADAudit Plus

Sledování událostí v Active Directory a navázaných systémech není nikterak jednoduché. Infrastruktura dokonce i malých firem může obsahovat několik desítek uživatelů a pracovních stanic, alespoň 2 řadiče domény a různá sdílená uložiště. Už v takovémto prostředí ztrácí nativní nástroje dech. Obzvlášť v dnešní úplné online době je absolutní nutností mít přehled o tom, co se v naší síti děje. Zabráníme tak obrovským škodám.

ADAudit Plus nabízí monitoring v reálném čase, budete tak mít kompletní přehled „Co? Kdo? Kdy? a Kde?“ provedl. Nástroj nabízí sledování změny objektů Active Directory, aktivitu přihlášení a odhlášení každého uživatele, získáte přehled o dění na sdílených úložištích, souborových clusterech i NAS, budete mít pod kontrolou integritu souborů, zařízení USB, použití PowerShellu a mnohem více.

ADManager Plus

ADManager Plus, nástroj pro správu Active Directory, již usnadňuje práci nejednomu IT oddělení. Nabízí nespočet různých funkcí, například vytváření účtů na základě šablon a pravidel, více úrovňové workflow, delegaci správy jednotlivých organizačních jednotek i uživatelských skupin, pokročilé volby hromadné správy i možnost napojení Microsoft 365. O takovýchto funkcích si mohou nativní nástroje nechat jenom zdát.

Velká výhoda je, že tyto funkce nevyžadují znalost PowerShell ani vyšší oprávnění doménových účtů – zakládání nových uživatelů tak můžete přenechat například kolegům z HR. Ti do předpřipravené šablony s pravidly vyplní pouze základní údaje, IT administrátor následně tyto účty zkontroluje v zaslaném reportu a schválí jejich vytvoření. Tímto způsobem můžete ušetřit drahým specialistům spoustu práce a snížit tak své náklady.

ADSelfService Plus

Nástroj dokáže ulevit administrátorům i koncovým uživatelům. Každý IT administrátor obdrží za den několik žádostí o reset zapomenutého hesla. Aplikace přesouvá tuto činnost z administrátorů na samotné uživatele. Ti si mohou změnit zapomenuté heslo i odemknout uzamčený účet na základě více faktorového ověření (MFA) přímo z přihlašovací obrazovky Windows, OWA, SharePoint i Citrix Web Interface. 

Druhá funkce, jednotné přihlášení (SSO), odlehčí hlavně uživatelům – stačí, aby si pamatovali jedno komplexní heslo pro přihlášení do svého počítače (případně využili MFA), k dalším aplikacím organizace se dostanou pouhým kliknutím bez nutnosti dalšího ověření.

AD360

AD360 je integrovaný balíček pro identity and access management (IAM). Od správy uživatelů, přes uživatelský reset hesla, monitorování změn v Active Directory, až po jednotné přihlašování (SSO) do podnikových aplikací, to vše Vám AD360 umožní provádět z jednoho uživatelského rozhraní. Spojuje všechny funkce pro Active Directory, Exchange servery i Microsoft 365.

Chcete se dozvědět víc?

Výhradní distributor řešení ManageEngine pro Českou a Slovenskou republiku pořádá 12.5.2021 webinář, na kterém se budou výše zmíněná řešení a jejich přínos probírat. Vše je zdarma a v češtině, zúčastnit se tudíž může opravdu každý. Více informací a registraci naleznete na webových stránkách.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).