Hlavní navigace

SSL certifikát od ACTIVE 24 zabezpečí web už od 999 korun ročně

Zabezpečit webové stránky pomocí certifikátu SSL bylo dříve poměrně nákladné. ACTIVE 24 nyní přichází s novým webem www.ca.cz, kde nabízí bezpečnostní SSL certifikáty za cenu od 999 korun ročně.
27. 9. 2011

Sdílet

To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně nejdou, prohlásil kdysi Woody Allen. A totéž platí i na webu. Proto existuje zabezpečení pomocí technologie SSL, které by vás mělo ochránit před některými hrozbami. Ty jsou většinou dvojího druhu.

Jak nebýt podveden

První typ podvodu představují stránky, které se tváří, že za nimi stojí známá a důvěryhodná značka či firma. Jde však o stránky podvodné, které mají za cíl vylákat z návštěvníků stránek peníze, čísla kreditních karet, osobní údaje a jiné „cennosti“. Jak se tomu bránit? Provozovatelé webů si mohou pořídit SSL certifikát, kterým se ověří identita majitele stránek, adresa webu pak začíná písmeny „https“ a většina internetových prohlížečů přidává k adrese ikonku zámku či jinou poznávací značku informující o zabezpečení stránek. Takovým stránkám pak může uživatel důvěřovat.

Někdo se dívá

Druhou oblastí, kde se zabezpečení SSL s úspěchem používá, je vlastní komunikace mezi návštěvníkem stránek a daným serverem. S pomocí SSL se veškerá komunikace šifruje, což je užitečné například při odesílání osobních, finančních či jinak citlivých informací přes webový formulář. Uživatel se nemusí bát, že například bude vyzrazeno číslo jeho platební karty, kterou právě zaplatil v elektronickém obchodě. Často se také SSL šifrování používá při přihlašování do zabezpečených částí webu, kdy uživatel zadává uživatelské jméno a heslo.

Jak certifikát SSL získat

Vlastní zabezpečení stránek pomocí SSL technologie lze nastavit jednoduše, což platí hlavně v případě, když jsou webové stránky umístěny u ACTIVE 24. Pak stačí pouze objednat a zaplatit požadovaný SSL certifikát na www.ca.cz. Cena nejlevnějšího certifikátu RapidSSL je 999 korun ročně. Zabezpečení webu je tak dostupné většině provozovatelů webových stránek.

Po zaplacení certifikátu přijde majiteli domény od vydavatele certifikátu emailem požadavek na autorizaci. Po úspěšné autorizaci dorazí emailem samotný SSL certifikát, který je automaticky nainstalován na dané stránky. V ideálním případě, a při online platbě kartou, zabere celý postup desítky minut.

Certifikáty SSL zakoupené na www.ca.cz lze využít i na stránkách, které nejsou hostovány u ACTIVE 24. Postup získání a instalace certifikátu se pak mírně liší. Bezpečnostní certifikáty od ACTIVE 24 využívají například Česká pojišťovna a Hypoteční banka, stejně jako bezpočet menších podnikatelů, kteří chtějí ve většině případů zabezpečit elektronický obchod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).