Hlavní navigace

STARNET pomáhá, daruje internet dětem v nouzi

Podpoříme 250 rodin, jejichž děti chodí na základní nebo střední školy, a které se nachází v tíživé finanční situaci
28. 10. 2020

Sdílet

Společnost STARNET, jeden z největších regionálních poskytovatelů internetového připojení, pomáhá v současné krizi způsobené nemocí COVID-19. Žákům základních a středních škol z rodin, které se dostaly vinou koronavirové pandemie do tíživé životní situace, dodá kvalitní internetové připojení, díky kterému se budou moci vzdělávat online.

Síť společnosti STARNET pokrývá celý Jihočeský kraj, a také velké části území Středočeského, Plzeňského, Jihomoravského, Zlínského, Karlovarského, Severočeského, Libereckého, Královéhradeckého. Ústeckého kraje a kraje Vysočina.

“Rodinám, které by si nemohly dovolit kvalitní internet, nainstalujeme připojení zcela zdarma, dodáme vysokorychlostní Wi-Fi router a po dobu šesti měsíců nebudeme požadovat žádný měsíční poplatek,” řekl majitel a ředitel společnosti STARNET Martin Ambrož. 

Zájemci o tuto podporu ze strany společnosti STARNET si o ni mohou ověřit prostřednictvím stránky www.starnet.cz/dos­tupnost/zjistit/, kam napíší svoji adresu a telefonní číslo a do poznámky “Podpora v nouzi”. Naši operátoři poté ověří, zda je na dané adrese internet od naší společnosti dostupný a telefonicky žadatele kontaktují. Je rovněž možné volat na bezplatnou linku 800 555 025 či napsat na e-mailovou adresu internet@starnet.cz

Jediná podmínka je potvrzení ze strany školy, že je konkrétní osoba skutečně studentem, byť v neformální podobě. 

“Žadatele pochopitelně prověříme, ale pevně doufáme, že v současné době budou lidé stát při sobě a žádat o naši podporu budou skutečně jenom rodiny v nouzi. Přes tuto pandemii se musíme dostat společně a je potřeba si nyní pomáhat,” dodává Martin Ambrož.

Společnost zároveň vyzývá ředitele škol či třídní učitele, aby tuto nabídku sdělili žákům, u kterých se domnívají, že by ji mohli využít. Víme, že je nikdo nezná lépe a věříme, že i touto cestou se naše pomoc dostane k těm, kteří ji potřebují nejvíce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).