Hlavní navigace

Startuje anketa Czech open source 2006

Dnes bylo zahájeno hlasování v prvním ročníku ankety Czech open source 2006, kterou pořádá zpravodajský server o Linuxu a open source Root.cz. Cílem ankety je vyzdvižení toho nejlepšího z českého open-source. O pořadí na stupních vítězů rozhoduje hodnocení odborné poroty a hlasování veřejnosti.
1. 3. 2006

Sdílet

V anketě Czech open source 2006 (http://cos.ro­ot.cz/) bude moci internetová veřejnost volit v průběhu celého měsíce března. Na výběr budou mít vždy deset nominovaných ve čtyřech kategoriích: kromě nejlepšího projektu a software, vyvíjených v rámci open-source licence, se rozhodne také o nejvýznamnější akci a osobnosti českého open source.

V českém prostředí se technologii postavené na bázi open source velice daří. Podobným aktivitám pravidelně věnujeme v našem zpravodajství velkou pozornost, ale dosud tady chyběla akce, která by dokázala vyzdvihnout jednotlivé projekty a ověřit jejich oblibu u uživatelů, přibližuje vznik ankety Czech open source 2006 Petr Krčmář, šéfredaktor pořadatelského serveru Root.cz.

Pod nominacemi je podepsána odborná porota, která také určí vítěze jednotlivých kategorií v samostatném hodnocení. Internetová veřejnost může hlasovat prostřednictvím internetového formuláře na oficiálních stránkách ankety a také pomocí SMS zpráv. Výsledky ankety budou zveřejněny v pátek 7. dubna 2006.

Hlavním cílem ankety je popularizace myšlenky open-source jako takové, ale také vyzdvihnutí a představení konkrétních tuzemských projektů, jež si zaslouží pozornost uživatelů.

Pro vylosované z řad hlasujících čtenářů byly ve spolupráci s partnery ankety připraveny hodnotné ceny, mezi jinými distribuce SUSE Linux Strong Encryption 10.0, distribuce Mandriva Linux 2006, předplatné časopisu LinuxEXPRES nebo některý z atraktivních módních doplňků butiku Root.cz.

Partnery ankety jsou poskytovatel informačních řešení společnost Novell, výrobce operačních systémů společnost SUSE, mediálními partnery pak magazín LinuxExpres a server o českém Internetu Lupa.cz.

O Root.cz (www.root.cz)
Root.cz je nejstarším a největším českým zpravodajským serverem o Linuxu a open-source technologiích. V českém a slovenském internetovém prostředí je jeho pozice zcela unikátní. Velká část z bezmála 140.000 uživatelů, kteří ho během měsíce navštíví, jsou vysoce kvalifikovaní odborníci v oblasti informačních technologií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).