Hlavní navigace

Středobod nejnovějších produktů od Dellu – aplikace Optimizer pro ještě lepší produktivitu

 Autor: Dell Technologies
Spousta lidí dnes tráví u svých pracovních počítačů více času než kdykoli předtím, a proto by mnozí z nás chtěli zrychlit přihlašování nebo automaticky přizpůsobovat výkon podle situace, při které zařízení právě využíváme.
21. 6. 2022

Sdílet

Díky nejnovější verzi nástroje Optimizer jsou podnikové počítače od Dellu maximálně inteligentní. Optimizer využívá umělou inteligencí a zajišťuje co nejlepší produktivitu. Mezi služby tohoto nástroje patří chytré řešení pro ochranu soukromí Intelligent Privacy, rychlé připojení ExpressConnect a optimalizace zvuku díky funkci Intelligent Audio.

Dell Optimizer je softwarová aplikace, která dynamicky optimalizuje výkon systému pomocí umělé inteligence a strojového učení. Letos přibyla také možnost inteligentní ochrany soukromí uživatele. Zařízení dokáže detekovat „přihlížející osoby“ a v těchto případech jej lze nastavit tak, aby aktivovalo funkci „bezpečná obrazovka“. Může také ztlumit obrazovku, když se uživatel podívá jinam. Mezi podnikové počítače, kde nástroj Dell Optimizer najdete, patří notebooky Latitude, OptiPlex a pracovní stanice Precision se systémy Windows 11.

Co vlastně nástroj Dell Optimizer umí?

  • rychlejší spouštění aplikací a bezproblémový přechod mezi nimi
  • inteligentní prodloužení doby provozu na baterii
  • optimalizovaný zvuk pro co nejlepší zážitek z videokonferencí
  • uzamčení systému při odchodu uživatele a rychlejší probuzení po jeho příchodu
  • automatické aktualizace pro minimalizaci narušení a upozornění na případné problémy s výkonem

Jak Dell Optimizer získat?

K nástroji Dell Optimizer se dostanete snadno:

„Stačí využít stránku podpory Dellu anebo Microsoft Store. Pokud využijete první možnost, zadáte servisní značku zařízení a v podkategorii ovladačů si vyberete Dell Optimizer, který následně stáhnete a nainstalujete. V Microsoft Store stačí nástroj vyhledat podle názvu, kliknout na tlačítko „získat“ a nainstalovat,“ popisuje proces instalace Petr Zajíček.

Uživatelské rozhraní šité na míru

Jako první uvidíte funkci ExpressResponse. Ta na základě vašeho chování zlepšuje výkon rychlejším spouštěním nejpoužívanějších aplikací. Dále můžete využít optimalizaci audia. Dell Optimizer pomáhá filtrovat šum na pozadí, stabilizovat hlasitost a automaticky upřednostňovat hlasy účastníků během online schůzek, na které by se měl uživatel zaměřit. Funkce ExpressCharge inteligentně zlepšuje výkon baterie tím, že se přizpůsobuje typické spotřebě energie a způsobu nabíjení. Můžete nabít zařízení až na 80 % za jednu hodinu nebo až na 35 % za 15 minut. ExpressSign-in je inovativní snímač vzdálenosti, který dokáže rozpoznat, jestli je uživatel blízko zařízení, a umožňuje tak rychlejší bezpečné přihlášení. Probudí se, když se přiblížíte, a zamkne se, když se vzdálíte.

TIP: Některé změny, které jsou v systému aplikovány, se projeví až po restartu. Příkladem optimalizačních nastavení vyžadujících restart, jsou nastavení, která mění hyper-threading procesoru, jádra procesoru apod.

Software Dell Optimizer je určen pouze k optimalizaci výkonu systému Dell. To znamená, že jej nelze používat na počítači jiného výrobce. Nainstalovat jej lze na operační systémy Windows.

„Nástroj Dell Optimizer je podporován pouze na systémech Latitude, pracovních stanicích Precision a počítačích OptiPlex, které jsme na trh uvedli po březnu 2020. Sada aplikací Dell Optimizer je modulární v závislosti na dané řadě: například kompletní sadu aplikací naleznete v novém zařízení Precision 7000, zatímco v Latitude 9000 může chybět funkce Analytics,“ upozorňuje Petr Zajíček.

TIP: Máte Dell Precision? Kromě zmíněných funkcí lze na této pracovní stanici optimalizovat také využívání paměti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).