Hlavní navigace

Superčerné hodinky Chronotechna se představují světu

 Autor: Chronotechna.com
Výrobce nedávno odstartoval crowdfundigovou kampaň, kde za pouhých pár dní vybral přes 100 tisíc dolarů.
23. 8. 2021

Sdílet

Hodinky NanoDive znovuzrozené české značky Chronotechna mají ciferník vyroben z černých vrstev uspořádaných nanotrubic oxidu titaničitého (TiO2) v jejich černé formě – Titania Vanta SuperBlack. Jde o jeden z nejčernějších materiálů na světě a Chronotechna ho jako vůbec první výrobce bude aplikovat na ciferníky hodinek. Nanomateriál ciferníku absorbuje prakticky veškeré dopadající světlo a chová se tak podobně jako černé díry ve vesmíru.

Hodinky si nyní můžete s velkou slevou exkluzivně předobjednat na platfromě Kickstarter. Zvolit lze také jednu z limitovaných edicí, která bude mít na zadní straně vygravírované sériové číslo dle vašeho přání. 

Vrstvy černých nanotrubic TiO2 pro ciferníky hodinek Chronotechna byly exkluzivně vyvinuty ve spolupráci s týmem Dr. Ing. Jana Macáka z Centra materiálů a nanotechnologií při FCHT na Univerzitě Pardubice a Středoevropského technologického institutu VUT v Brně.


Autor: Chronotechna.com

Hodinky NanoDive 42 mm jsou vyrobeny z nerezové oceli třídy 316L. Jsou vodotěsné do 300 m (30 ATM). Lunetou lze otáčet jedním směrem. Samozřejmostí je šroubovací korunka a dvojitá antireflexní vrstva na safírovém skle. Pro vylepšení vlastností materiálu využívá Chronotechna precizních metod kartáčování, leštění a zdobení každé komponenty. To dává modelu NanoDive na první pohled jedinečný vzhled. Pouzdro hodinek je navíc zesíleno aplikací černého povlaku DLC (Diamond like Carbon).


Autor: Chronotechna.com

Hodinky NanoDive jsou prvním modelem Chronotechny, které mají certifikovaný chronometr. Jeho ruční výroba probíhá ve Švýcarsku. Každý chronometr má jedinečné identifikační číslo, které je na něm vyryto společně s číslem certifikátu vydaným zkušebnou COSC. Stojí za to zmínit, že stejnou certifikaci mají i strojky nejznámějších výrobců, mezi které patří například Rolex. 

České srdce, švýcarská kvalita

Společnost Chronotechna byla založena v roce 1946 jako československý státní výrobce hodinářských komponent. V roce 1954 společnost uvedla na trh značku SPARTAK a v roce 1957 značku PRIM pro svoje náramkové hodinky. Více než 30 let se kolektivně řízený podnik neustále vyvíjel a vyráběl kvalitní české hodinky a hodiny, které měly bohatou tradici. Krátce po sametové revoluci byla Chronotechna zprivatizována a svou původní činnost v roce 2000 ukončila. O 18 let později došlo k oživení odkazu společnosti.

V roce 2020 převzal Chronotechnu podnikatel Harry Guhl, který se, mimo jiné, zasloužil o znovuzrození firmy Czapek & Cie. I přes to, že hodinky Chronotechna jsou kompletovány ve Švýcarsku, ústředí a výrobní dílna Chronotechny je v Praze. Novinky o obnovené tradiční české značce můžete odebírat na Facebooku, Instagramu nebo LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).