Hlavní navigace

TEDxPrague 2014 odhalí, co se skrývá „pod povrchem“

Ačkoliv jsme si zvykli hledat podněty a inspirace na sociálních sítích, jde to i jinak, jak ukazují stále populárnější konference TED, kde myšlenky sdílejí lidé naživo.
22. 4. 2014

Sdílet

V sobotu 21. června máte možnost zažít atmosféru TED konference na vlastní kůži, a to v komfortních prostorách pražského divadla Hybernia. V pořadí už pátý TEDxPrague se zaměří na svět pod povrchem. Registrace jsou v plném proudu, tak nepropásněte svou šanci a vypravte se načerpat inspiraci přímo ze zdroje.

Fenomén TED se šíří internetem jako lesní požár v parném létě. (Kdo pravidelně brouzdá online, nejspíš už na některý z takzvaných TED talks narazil.) Na pódiu s červeným logem TEDu vystupují vědci, umělci, blogeři, cestovatelé, zkrátka všichni, kteří mají co sdělit světu. I české hlavy jsou plné myšlenek hodných šíření, tak si je v červnu přijďte poslechnout naživo a z první ruky! 

TEDxPrague, celodenní konference s licencí TED, tento rok slaví už páté výročí. Zatímco ta úplně první, pořádaná roku 2009 v Písecké bráně, se nesla v duchu veskrze komorním, loňský TEDx s tématem přes hranice hostil na 800 lidí ve sportovní hale na Folimance a stal se největší TEDx akcí v Čechách i na Slovensku.

Letošní řečníci, například vědec a filozof Ivan Havel, reklamní a marketingový mág Josef Havelka, crowd-fundingový rekordman Matyáš Šanda či lektorka tantrického sexu Denisa Říha Palečková, se představí na prknech divadla Hybernia a promluví o tom, co se skrývá pod povrchem.

Matěj Novák, který vede programovou sekci TEDxPrague 2014, k letošnímu tématu říká: V každodenním životě zůstáváme na povrchu. Potřebujeme obléknout děti a odvést je do školky, vyřídit agendu v práci, objednat ubytování na dovolenou. Z celku reality vnímáme jen špičku ledovce, která vystupuje z vody. O to důležitější je občas zpomalit a podívat se na svět kolem jinýma očima, abychom se v každodennosti neutopili. A právě to je smyslem letošního TEDxu.

Zkuste tedy na den vypnout a přijďte spolu s námi zjistit, o co v každodenním shonu přicházíme. 

KDY: 21. června 2014
KDE: divadlo Hybernia
ZA KOLIK: Do konce dubna zaplatíte 1444 Kč, od 1. 5. 2014 pak 1888 Kč.

Registrovat se můžete na www.tedxprague.cz, a nejen to. Každý týden pro vás na sociálních sítích Twitter, FacebookGoogle+ odhalíme další programová překvapení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).