Hlavní navigace

Tisknete „chytře“?

Nebojte, nebudeme Vás zkoušet ze znalostí zadávání tiskových úloh na počítači.
13. 8. 2013

Sdílet

Narazili jsme ale na zcela nový web, který jistě mnohým návštěvníkům pomůže otevřít oči a zjistit, že by mohli skutečně tisknout rychleji, kvalitněji, levněji…. zkrátka chytřeji. Pokud si tedy i Vy nejste svou odpovědí jisti nebo jste jen zvědaví, navštivte internetové stránky www.chytrytisk.cz a přesvědčte se. 

V dnešní době musí mnoho firem více než kdy jindy hlídat provozní náklady a hledat další možnosti úspor. Nejčastěji se ale snižují náklady, které jsou takříkajíc první na ráně, tedy například mzdové, na pohonné hmoty a podobně. Opomíjenou, avšak nezanedbatelnou oblastí je tiskové prostředí a náklady související s administrativní činností firmy. Portál chytrytisk.cz umožňuje nalézt úsporu právě v této oblasti.

Když to jde s auty, jde to i s tiskárnami

Provozovatel webu chytrytisk.cz se dost možná inspiroval mnohými výrobci aut, kteří na svých stránkách nabízejí také použitá auta. Návštěvníci si zde totiž mohou vybrat z celé řady použitých a následně repasovaných tiskáren různého druhu. Nabídka zahrnuje jak malé stolní A4 tiskárny, tak i velká multifunkční zařízení formátu A3, která dokáží kromě tisku rovněž skenovat a kopírovat, mají síťové připojení a dokáží obsloužit až 10 pracovníků.

Použité, ale stále kvalitní

Nejčastější otázkou ohledně nabídky repasovaných strojů nejspíš dozajista bude: Jsou ještě stále kvalitní? Také nás to napadlo, jakmile jsme zjistili, že jde o použitá zařízení a zároveň viděli ceny, za které jsou nabízena. Portál chytrytisk.cz však zaručuje ověřený původ i technický stav. V nabídce jsou navíc jen stroje, o které se dříve vždy staral pouze autorizovaný servis. O dobrém stavu a trvající kvalitě nás také přesvědčila šestiměsíční záruka na veškerou nabízenou technologii.

Přehlednost a snadná orientace

Za zmínku jistě stojí také samotné provedení webu. Na stránkách se kompletně zorientujete doslova během pár vteřin. Nabídka je zobrazena hned na titulní straně a je jasně barevně rozdělena do dvou hlavních skupin – KoupěPronájem. Každá z nich pak nabízí dvě základní varianty – Zařízení A4Zařízení A3, respektive Tiskový tarifTiskový kredit. Na stejné stránce pak můžete zobrazit i podrobnější nabídky jednotlivých variant, takže se nemusíte probírat množstvím další podstránek. Vše je čisté, jednoduché a jasné na první pohled.

Nechcete koupit? Můžete pronajmout

Ačkoli jsou ceny nabízených zařízení velice příznivé, nabízí portál chytrytisk.cz také možnost pronájmu. Při prostudování této nabídky jsme se museli znovu sami sebe zeptat: Skutečně tiskneme chytře? Právě pronájem zařízení totiž může být další cestou k úspoře firemních nákladů. Namísto jednorázového vyššího výdaje platí zákazník pouze sazbu za potištěnou stranu a musíme říci, že nabízené ceny jsou skutečně rozumné. Tento pronájem v sobě navíc kromě spotřebního materiálu zahrnuje i servisní službu, práci technika či případné náhradní díly. Záruka na tisková zařízení se tím v podstatě vztahuje na celou dobu pronájmu.

Inspirace u mobilních operátorů? 

Také při sestavování platebních podmínek za pronájem se provozovatel stránek chytrytisk.cz nejspíš inspiroval u jiného oboru – v tomto případě pravděpodobně u mobilních operátorů. Návštěvníci si totiž mohou vybrat mezi tarifem a kreditem. Tiskový tarif je název klasického pronájmu tiskového zařízení, který je určený především k zajištění běžného provozu firem. Tiskový kredit je naopak vhodný zejména pro krátkodobé zápůjčky tiskových zařízení. Zajímavým řešením může být hlavně pro organizátory konferencí nebo jiných akcí, kde je třeba nabídnout i tiskové zázemí.

V době našeho průzkumu stránek bylo k dispozici 151 strojů. Nabídka se však průběžně mění podle aktuálního vývoje. Ceny tiskových strojů začínají skutečně nízko – od 990 korun a nešplhají ani příliš vysoko – do 68 000 korun. Jednoduše tak můžeme říci, že místo nové tiskárny A4, si na tomto webu můžete za podobnou cenu pořídit mnohem výkonnější multifunkci formátu A3 ve velice dobrém a garantovaném technickém stavu. A ačkoli je chytrytisk.cz dozajista zaměřen převážně na firmy, nedivili bychom se, kdyby nízké ceny malých tiskáren oslovily také řadu domácností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).