Hlavní navigace

Transparentní billing cloudových služeb se stává samozřejmostí

Nabídka cloudových služeb se rozšiřuje o technologicky unikátní a nákladově nebývale efektivní řešení v podobě [SCP] SafeDX Cloud Platform.
18. 5. 2021

Sdílet

V současné době je optimalizace nákladů na provoz firemní IT infrastruktury jedním ze základních hybatelů změny. Vedle otázky, zdali se vyplatí udržovat vlastní hardwarové zdroje nebo zvolit cestu outsourcingu služeb je diskutována potřeba a využitelnost cloudových řešení.

První kroky v případě digitální transformace ve většině případů vedou do veřejného globálního cloudu jako je AWS či Microsoft Azure. Připravené prostředí a na první pohled jednoduchá fakturace zní jako zajímavá alternativa k nákladnému udržování vlastního hardware. S přibývajícími zkušenostmi se však dostavuje vystřízlivění a hledání řešení, které by dokázalo lépe pokrýt individuální potřeby. Může to znít jako marné hledání svatého grálu, ale skutečnost nemusí být tak složitá, jak se na první pohled může zdát.

SafeDX, společnost provozující vlastní datové centrum v pražských Vysočanech, se rozhodla využít prostoru na trhu a uspokojit zvyšující se poptávku po službě, která dokáže efektivně spravovat vlastní zdroje umístěné ve veřejných globálních cloudech a zároveň je schopna nabídnou vlastní řešení v podobě veřejného nebo privátního cloudu v této době již s takřka nezbytným prostředím Kubernetes. Všechny tyto služby jsou přehledně naceněny, a tak se na konci měsíce nesetkáte s fakturou, která vám nabourá celkový budget projektu.

Klíčem úspěchu je přehlednost bez omezení

Jednotné uživatelské rozhraní [SCP] SafeDX Cloud Platform nabízí zákazníkům informace v reálném čase o stavu všech firemních projektů, ať se již jedná o zapojení členů týmu, reporty probíhajících testů či stav nasazení aplikací do produkčního prostředí. Integruje vlastní zdroje s veřejnými a privátními cloudy a toto hybridní prostředí je přehledně zobrazováno uživatelsky přívětivou formou. Významnou přidanou hodnotou z pohledu zákazníka je naprostá transparentnost měsíčních vyúčtování, zákazník vždy zná fakturovanou částku a tím je vyloučena situace, kdy je rozpočet projektu překročen díky neočekávanému dodatečnému naúčtování služeb. 

Vedle předvídatelných nákladů na provoz nabízí [SCP] SafeDX Cloud Platform prostředí [SCP] Kubernetes, které poskytuje širokou paletu Kubernetes funkcí bez vendor lock-in omezení, která jsou známá z prostředí veřejných cloudů. Ve spojení s expertní servisní podporou v českém jazyce dostupné v režimu 24/7 se [SCP] SafeDX Cloud Platform stává vyhledávaným řešením pro efektivní správu hybridních cloudů zejména díky okamžité dostupnosti všech zdrojů včetně Kubernetes prostředí při zachování absolutní transparentnosti měsíčních vyúčtování.

SafeDX s.r.o, dceřiná společnost globální technologické společnosti Foxconn uvedla inovovanou [SCP] SafeDX Cloud Platform na český trh na jaře 2021. SafeDX na českém a evropské trhu působí již pátým rokem a je významným partnerem předních technologických společností. Pro uvedení [SCP] si zvolila službu HPE GreenLake společnosti Hewlett Packard Enterprise. Spojení unikátní cloudové služby a technologicky vyspělého hardware přináší zákazníkům flexibilitu a nečekané možnosti při zachování tradiční stability a bezpečnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).