Hlavní navigace

Trend zvaný Cloud

Každým dnem se k internetu připojují noví uživatelé a zvyšuje se objem dat, která po síti kolují.
26. 10. 2012

Sdílet

Pro bližší představu – podle webu WorldWebSize.com je již na internetu zaindexováno přes 9,2 miliardy stránek a jejich počet velmi rychle roste. Internet se svým stoupajícím množstvím dat připomíná neustále se rozpínající vesmír, přičemž veškerým službám, které nejsou schopny na toto rozpínání dostatečně rychle a pružně reagovat, hrozí úpadek, ne-li přímo zánik.

Jednou z odpovědí na toto nekontrolovatelné rozpínání je flexibilita. A ta se v současné době ukrývá i pod stále častěji opakovaným, slovem cloud. Pojem cloud je přitom spojovaný především se službami, jež drží krok s dynamickým prostředím internetu.

Na principech cloudu staví i WEBCLOUD.CZ, platforma určená pro provozování všech typů webových projektů, ať už se jedná o rozsáhlé firemní stránky, startupové aplikace nebo osobní web s fotkami či blogem.

Jak funguje cloudový hosting WEBCLOUD si můžeme předvést na příkladu na e-shopu. Pokud například provozovatel e-shopu přijde s novinkou nebo vysoce žádaným zbožím, provoz jeho stránek se rapidně zvýší. Taková situace může v případě běžného hostingu způsobit prodloužení odezvy nebo i úplnou nedostupnost stránek – a tím i velkou ztrátu na obchodních příležitostech. Ne však v případě využití hostingu na WEBCLOUD.CZ. Díky své elasticitě reaguje tato služba pružně na jakoukoliv změnu, aniž by provozovatel stránek cokoli měnil a návštěvník zaznamenal prodlevu.

Proto lze hovořit o tom, že cloudový hosting WEBCLOUD není prakticky ničím omezen. Odpovídá nejen na rychlé rozpínání, ale opačně i na ubývání frekvence využití webových stránek a využívá vždy jen zdroje potřebné v danou chvíli. Díky své flexibilitě je služba WEBCLOUD.CZ nákladově vysoce efektivní, protože je vždy hrazen jen skutečně využitý prostor, a to 2 Kč za každý započatý GB uložených dat denně. Provozovatel webových stránek či aplikací přitom může v klidu spát – nehrozí totiž ani nedostupnost stránek, ani jejich pomalé nahrávání, přestože se počet jejich návštěvníků i několikanásobně zvýší.

Nastartujte svůj hosting na české doméně

Protože je cloudový hosting na českém trhu stále ještě novinkou, nabízí společnost IGNUM, provozovatel služeb WEBCLOUD.CZ a DOMENA.CZ, jedinečnou možnost bezplatně si vyzkoušet moderní hostingové služby pro nově registrované či prodloužené CZ domény.

Česká národní doména je stále nejvhodnějším řešením pro spuštění firemních i osobních stránek, určených primárně uživatelům českého internetu. Použití CZ domény přináší výhody nejen ve vztahu k firemní identitě či osobní prezentaci na internetu, ale je velmi vhodné i z hlediska bezpečnosti. Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, totiž připravilo prostředí pro možnost zabezpečení všech CZ domén technologií DNSSEC, která zajistí ochranu uživatelů internetu před podvodnými webovými stránkami. Díky tomu patří český doménový prostor k nejbezpečnějším přístavům pro internetové projekty všech typů.

Vlastnictví CZ domén může být přínosné i z hlediska dostupnosti vašich webů, ulehčí vám propagaci vašich produktů a služeb i cílení na trhu. Registraci vaší nové CZ domény začněte na stránkách služby DOMENA.CZ, provozované společností IGNUM, držitelem nejvyššího stupně certifikace udělované sdružením CZ.NIC.

S CZ doménou je spojena i podzimní akce společnosti IGNUM, která ke každé nové CZ doméně, registrované prostřednictvím služby DOMENA.CZ, zdarma přidá depozit v celkové výši 360 Kč na hosting webů na WEBCLOUD.CZ. Akce platí rovněž pro již existující CZ domény, jejichž registrace bude prostřednictvím služby DOMENA.CZ prodloužena nejméně o jeden rok.

Jelikož je hosting WEBCLOUD účtován podle skutečně využitých prostředků, lze depozit získaný při registraci či prodloužení CZ domény využívat až pro půlroční hostování webových stránek v cloudu. Není přitom omezen celkový počet hostovaných webů a tak můžete snadno provozovat i více stránek za pouhé 2 Kč denně. Podrobné informace o akci naleznete na hosting.domena.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).