Hlavní navigace

TrustPort uvádí novou generaci bezpečnosti

Osobní počítač bez instalovaného softwaru na ochranu proti škodlivým kódům a síťovým útokům si už dnes ani neumíme představit. Rizik vyplývajících z připojení do internetu je totiž tolik, že by absence bezpečnostního softwaru docela jistě vedla k rychlému a úspěšnému napadení počítače. Uživatel má na výběr z široké škály produktů, které mu nabízejí ochranu proti virům, spywaru či adwaru. Zorientovat se v pestré nabídce trhu však nemusí být jednoduchou záležitostí.

Sdílet

Ucelené řešení pro bezpečnost počítače a dat v něm uložených nabízí společnost TrustPort. Produkt se jmenuje TrustPort PC Security 2009 a skládá se z šesti modulů, které pokrývají různé aspekty bezpečnosti dat. Základní prvek skládanky představuje antivirový, antispywarový a antispamový modul. Skenování souborů v počítači probíhá dvojím způsobem, buď jednotlivě při jejich otvírání, nebo hromadně na vyžádání. Kromě toho se kontrolují proti škodlivým kódům webové stránky a elektronické zprávy.

Dalším modulem je personální firewall, který hlídá internetové připojení. Povolí potřebnou komunikaci klientských aplikací s internetem a současně zabrání hackerům, aby se dostali do počítače. Bezpečnost dat nicméně zahrnuje také jejich věrohodnost a důvěrnost. Za tímto účelem jsou součástí balíku nástroje pro použití elektronického podpisu, pro šifrování dat v reálném čase, pro skartaci citlivých a nepotřebných dat, pro vytváření šifrovaných archivů.

TrustPort PC Security 2009 vstoupí do prodejní sítě během října. Oproti předchozím verzím přináší některé zásadní novinky. Asi největší pozornost vzbuzuje rodičovský zámek, nástroj pro ochranu dětí před nevhodným webovým obsahem. Další novinkou je antiphishing, tedy schopnost rozpoznat podvodné stránky, snažící se vylákat citlivé osobní údaje. Nová verze se vyznačuje elegantní grafikou, včetně decentně laděných ikon. Aplikaci lze ovládat ve zjednodušeném rozhraní pro začátečníky nebo v detailním rozhraní pro pokročilé. Produkt se prodává s licencí pro jeden, tři nebo pět počítačů. Pro korporátní zákazníky jsou k dispozici i multilicence.

Více informací na www.trustport.cz