Hlavní navigace

TrustPort WebFilter – cesta ke kvalitnímu webovému obsahu

Řeší vaše organizace přístup podřízených k internetu? Zajímá vás, jaké informace sledují vaši zaměstnanci v pracovní době? Pracují, nebo marní systémové a finanční prostředky firmy neproduktivními činnostmi? Problematickou situaci vám pomůže vyřešit nový produkt firmy AEC – TrustPort WebFilter. Zaměřuje se na kontrolu webového obsahu, který ocení zejména IT oddělení a management firem.

Sdílet

TrustPort WebFilter je serverový produkt určený pro vstupní brány do Internetu, kde účinně zabraňuje přístupu uživatelů sítě k informacím nesouvisejícím s jejich činností. Díky možnosti detailního nastavení lze zamezit stahování nelegálního SW, dat chráněných copyrightem (hudba, filmy), jakož i stahování malware ze závadných webů. Pozitiva plynou pro firemní IT odborníky, kteří ocení využívání webu pro specifikovanou činnost a snížení objemu datových toků. Management firmy ocení snížení nákladů spojených s provozem webu a odstraňováním následků škodícího malware. Svou povahou je ideální pro vzdělávací ústavy, kde snižuje rizika mravního ohrožení mládeže.

Hlavní funkce zahrnuje povolení přístupu ke vhodným stránkám, blokování závadných a monitoring provozu. TrustPort WebFilter umí omezit přístup ke specifickým kategoriím, které definuje obsah webů. Například pornografie, reklama, hacking, seznámení a další. Databáze kategorií je pravidelně aktualizována pro zajištění vysoké účinnosti. URL která v databázi nejsou, prochází heuristickou analýzou, jejíž citlivost lze nastavit individuálně pro každou kategorii. Činnost TrustPort WebFilteru lze přizpůsobit pracovním podmínkám organizace pomocí propracovaného plánování.

Více na www.aec.cz.