Hlavní navigace

TrustPort WebFilter – cesta ke kvalitnímu webovému obsahu

Řeší vaše organizace přístup podřízených k internetu? Zajímá vás, jaké informace sledují vaši zaměstnanci v pracovní době? Pracují, nebo marní systémové a finanční prostředky firmy neproduktivními činnostmi? Problematickou situaci vám pomůže vyřešit nový produkt firmy AEC – TrustPort WebFilter. Zaměřuje se na kontrolu webového obsahu, který ocení zejména IT oddělení a management firem.
4. 6. 2007

Sdílet

TrustPort WebFilter je serverový produkt určený pro vstupní brány do Internetu, kde účinně zabraňuje přístupu uživatelů sítě k informacím nesouvisejícím s jejich činností. Díky možnosti detailního nastavení lze zamezit stahování nelegálního SW, dat chráněných copyrightem (hudba, filmy), jakož i stahování malware ze závadných webů. Pozitiva plynou pro firemní IT odborníky, kteří ocení využívání webu pro specifikovanou činnost a snížení objemu datových toků. Management firmy ocení snížení nákladů spojených s provozem webu a odstraňováním následků škodícího malware. Svou povahou je ideální pro vzdělávací ústavy, kde snižuje rizika mravního ohrožení mládeže.

Hlavní funkce zahrnuje povolení přístupu ke vhodným stránkám, blokování závadných a monitoring provozu. TrustPort WebFilter umí omezit přístup ke specifickým kategoriím, které definuje obsah webů. Například pornografie, reklama, hacking, seznámení a další. Databáze kategorií je pravidelně aktualizována pro zajištění vysoké účinnosti. URL která v databázi nejsou, prochází heuristickou analýzou, jejíž citlivost lze nastavit individuálně pro každou kategorii. Činnost TrustPort WebFilteru lze přizpůsobit pracovním podmínkám organizace pomocí propracovaného plánování.

Více na www.aec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).