Hlavní navigace

TV CON 2013 představí nejnovější televizní technologie a aplikace

Komerční sdělení
Odborná konference TV CON 2013 představí možnosti uplatnění televizních aplikací na trhu, jejich vývoj a propojení televizí se stávajícími aplikacemi a službami.

Sdílet

Zajímáte se o svět televizních technologií a vše kolem něj? Přijďte na odbornou konferenci TV CON 2013, která se uskuteční 7. března v Konferenčním centru City v Praze. Setkejte se s předními českými i zahraničními vývojáři a specialisty, kteří vám pomohou zorientovat se v novém světě televizních aplikací. Poradí vám, jak využít nové technologie nejen k podpoře vašeho podnikání, a představí své zkušenosti z vývoje a uplatnění televizních aplikací na trhu. Současně vás seznámí i s možnostmi propojení televizí s již dostupnými aplikacemi a službami, o kterých jste možná ani nevěděli.

Program konference bude zaměřen na témata z oblasti komerčního využití aplikací pro chytré televize (SmartTV), na vývoj aplikací a jejich propojení s mobilními telefony. Pozornost bude věnována nejen aplikaci známé pod zkratkou HbbTV, bude se hovořit také o možnostech využití GoogleTV, trendech v oblasti IPTV, OTT, multiscreen a dalších tématech souvisejících s přiblížením multimediálního obsahu konzumentům televizní zábavy. Program bude rozdělen do čtyř vzájemně se doplňujících bloků, každý blok bude ukončen panelovou diskuzí s prostorem pro dotazy. Pro náročnější budou přichystány i praktické workshopy s ukázkami. Na konferenci budou představeny nové produkty a technologie významných společností z oboru.

Z programu vybíráme následující přednášky:

Reálné zkušenosti z provozování HbbTV
Jaký byl první rok zkušebního vysílání HbbTV představí zástupci České televize – Pavlína Kvapilová a Jan Zeman.

Rozhlas v multimediální podobě
Co pro Český rozhlas znamená rychlý rozvoj nových technologií? Jak chce zaujmout internetovou generaci? A jak se vizualizace podepíše na rozhlasové digitalizaci, účastníkům prozradí analytik strategického rozvoje Českého rozhlasu – Filip Rožánek.

Člověk k televizi vs. televize k člověku
O videu on demand se již dlouho mluví jako o nástupci televize a stále nic. Na otázky jaký koncept tedy hledat, jak v dnešní době přitáhnout k televizi i mladší generaci odpoví Martin Kunčický ze společnosti Seznam.cz.

Dva roky zkušeností ve vývoji televizních aplikací
Přednáška o vývoji cross-platform aplikací na webkitu. Jak napsat aplikaci, která funguje na (téměř) všech televizích, ukáží Petr Mazanec a Daniel Regéci ze společnosti Mautilus.

Xbox360 – ovládání, integrace s internetem
Štěpán Bechynský ze společnosti Microsoft vystoupí s praktickou ukázkou ovládání konzole Xbox360 pomocí technologie Smart Glass z mobilních telefonů a tabletů a ukáže intergraci konzole s internetem.

Další podrobné informace o chystané konferenci, program a seznam přednášejících naleznete na www.tuesday.cz. Zájemci o účast se mohou registrovat prostřednictvím online formuláře.

Konferenci TV CON pořádají server Digizone.cz a společnosti Mautilus. Hlavními partneremy akce jsou společnosti Seznam.cz a Level3, partnerem je společnost NanguTV. Mediálně akci podporuje STRATEGIE. Akce se koná za podpory Jihomoravského Inovačního Centra.