Hlavní navigace

Užijte si nakupování a placení odložte na pak

 Autor: Equa bank
Nakupovat on-line je snadné a Čechy to baví. A i když si to možná nechceme připustit, za pár týdnů začne období, kdy vezmeme e-shopy útokem.
29. 9. 2021

Sdílet

Nákupy vánočních dárků, vybavení na hory, ale i dovolenkových zimních pobytů vypuknou velmi brzy. Řada z nás k tomu využije novou chytrou a bezpečnou metodu placení – odloženou platbu.

Podle výzkumu Equa bank mezi českými on-line nakupujícími se již polovina Čechů, kteří nakupují na e-shopech, setkala s odloženými platbami. Naprostá většina těch, kteří už odloženou platbu využili, chce jejím prostřednictvím nakoupit i příště (82 %). A dokonce si podle toho vybírá i to, na kterém e-shopu nakoupí. Pro 40 % je totiž důležité, zda daný e-shop odloženou platbu nabízí. 

Za hlavní výhody odložených plateb považují Češi především to, že za zboží zaplatí, až když ho obdrží a prohlédnou si ho. To je nejzásadnější výhoda pro téměř 60 % on-line nakupujících. Dále oceňují, že nemusí za zboží platit okamžitě (50 %) a že jde o službu bez poplatků (22 %). Odložené platby je oslovily i díky tomu, že nemusí používat na internetu platební kartu (14 %), nebo proto, že neradi nakupují na dobírku (12 %).

„Pro řadu z nás jsou nákupy na e-shopech stále spojeny s určitými obavami. Někdo nechce zadávat na internetu číslo karty, jinému nevyhovuje platit předem dřív, než zboží dorazí poštou a má ho v ruce. Řada z nás rozhodně nevidí řešení těchto obav v nepříliš pohodlné a trochu ,staromódní‘ dobírce. Nabízí se však odložená platba, která všechny tyto obavy odbourává. Na zájem Čechů o ni zareagovala jako první banka u nás na jaře 2020 Equa bank a nabídla e-shopům a jejich zákazníkům moderní platby pomocí PlatímPak,“ řekl Petr Baťka, Head of External Sales Equa bank. O tom, že si služba PlatímPak na českém trhu on-line nakupování vybudovala pevnou pozici, svědčí i to, že ji zná téměř 20 % Čechů, kteří nakupují na e-shopech.

Jak PlatímPak funguje? Velmi jednoduše. Zákazník e-shopu si vybere zboží, vloží ho do virtuálního košíku a u „pokladny“ si zvolí jako platební metodu PlatímPak. Zadá nezbytné minimum údajů a Equa bank žádost během desítek vteřin vyhodnotí. Banka pošle zákazníkovi e-mailem potvrzení o tom, že je zboží zaplaceno, a platební instrukce k následné úhradě odložené platby. 

Zákazník pak dostane zboží, které si může v klidu prohlédnout, vyzkoušet a zkontrolovat. A buď si ho nechá a zaplatí za něj Equa bank do 30 dnů, nebo ho obchodníkovi jednoduše vrátí a bance nic neplatí. PlatímPak je zdarma, zákazník zaplatí pouze za zboží. A samozřejmě – PlatímPak mohou využít všichni zákazníci e-shopů, služba není určena jen pro klienty Equa bank.

K dispozici přes 8000 e-shopů

Díky PlatímPak je možné pořídit si on-line zboží či služby až do výše 25 000 Kč za jeden nákup – a to i opakovaně. Pokud zákazník nezaplatí bance objednávku do 30 dnů, může požádat o převedení na pravidelné měsíční splátky. 

Odloženou platbu PlatímPak od Equa bank nabízí svým zákazníkům již přes 8000 e-shopů. Nakoupit tak můžete opravdu vše – od oblečení přes kosmetiku, drogerii, hračky, nábytek a dekorace do domácnosti až po vybavení pro kutily. Seznam e-shopů je k dispozici na webových stánkách www.PlatimPak.cz. Zájemci zde naleznou také informace o právě probíhajících akcích a novinkách.

Proč nakupovat s PlatímPak?

  • Platba je zcela zdarma do 30 dnů.

  • Zaplatit můžete cokoliv – od drogerie až po elektroniku. 

  • Nakupujete až do výše 25 000 Kč celkové objednávky. 

  • Platbu vám Equa bank připomíná e-mailem.

  • Schválení trvá jen desítky vteřin.

Více informací získáte na www.PlatimPak.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).