Hlavní navigace

Věděli jste, že Office 365 je pro školy zcela zdarma?

Řešení zahrnující e-mail, sadu aplikací pro editaci dokumentů a vytváření prezentací, úložiště, Instant Messaging a video konference.
9. 9. 2013

Sdílet

Jan Hájek a Tomáš Prokop, studenti gymnázia Žďár nad Sázavou

Řešení zahrnující e-mail, sadu aplikací pro editaci dokumentů a vytváření prezentací, úložiště, Instant Messaging a video konference – pro učitele i studenty většiny českých vysokých škol zdarma. Umožňuje jednoduchou spolupráci, efektivní využívání elektronických zařízení ve výuce a snadné propojení žáků s učiteli. Mezi jednu ze škol, využívající toto řešení, patří i ta naše – Gymnázium ve Žďáru nad Sázavou – a jako studenti jsme se rozhodli, že bychom se s vámi rádi podělili o naše zkušenosti.

Co je vlastně Office 365?

Office 365 je kompletní řešení v cloudu, které mají školy zcela zdarma. Mezi hlavní výhody patří intuitivnost, jednoduchost, spolehlivost, vysoká dostupnost a v neposlední řadě bezpečnost. Veškerý obsah je dostupný jak z webového prohlížeče, tak z aplikací instalovaných v počítači či jiném zařízení. Uživatelé tak mají možnost přistupovat ke svému obsahu odkudkoliv. Velkou výhodou pro školy, které využívají v rámci instituce přihlašování k lokálním počítačům pomocí domény Active Directory, je plná integrace uživatelských účtů a pravidelná synchronizace dat. To nám studentům a učitelům umožňuje pamatovat si pouze jedno uživatelské jméno a heslo pro přihlašování na počítače, online služby od Microsoftu, přístup ke klasifikaci nebo na školní web a administrátorům ulehčuje správu. Díky službám SharePoint a SkyDrive je možné nahrávat a sdílet různé soubory, spolupracovat na projektech. Pro ty, kteří nevlastní sadu Office, jsou zde Office Web Apps, což je téměř plnohodnotná verze Microsoft Office ve webovém prohlížeči.

Pro koho je určený?

Do programu Office 365 se může zapojit každá škola. Stačí se zaregistrovat, ověřit existenci instituce, vybrat doménu a vše je připraveno k použití. Na naší škole byl Office 365 zaveden nedávno. Proč? Správce sítě již nechtěl řešit neustálé problémy s fyzickou správou poštovního serveru a zálohováním datových úložišť. Studenti chtěli mít možnost přistupovat k dokumentům odkudkoliv bez nutnosti využívání a častého ztrácení či zapomínání flashdisků. Office 365 uspokojil všechny.

Týmová práce

Jak již bylo zmíněno, vše je dostupné i z webu. Díky moderním prohlížečům je obsah interaktivně dostupný a studenti mohou využívat sdílené editování nebo Lync pro komunikaci s ostatními, podobně jako my, kteří píšeme tento článek. Každý je momentálně geograficky někde jinde. Díky Office 365 se můžeme spojit a společně pracovat na obsahu i mimo domov či školu.

Závěrem…

Navštivte www.office365proskoly.czwww.microsoft.cz/vzdela­vameprobudoucnost a zjistěte více, protože je to zdarma, tak proč to nezkusit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).