Hlavní navigace

Většinu lodí pohání lodní šroub. Tato loď se dala do pohybu díky inteligentnímu systému

Existují tisíce různých typů lodí. Jejich prodejci ovšem rozlišují pouze dva: prodané a neprodané. Společnost MarineMax, největší maloobchodní prodejce lodí na světě, používá systém Cognos – software určený k firemní analýze a optimalizaci.
29. 3. 2012

Sdílet

Díky němu tak ví, o které lodě budou mít zákazníci zájem a které již nechtějí. Správným rozhodováním o produktech na skladě podle poptávky zákazníků společnost MarineMax zkrátila cyklus plánování dodávek ze tří měsíců na tři týdny, snížila náklady o 48 % a v konečném důsledku prodala více lodí.

Chytřejší technologie ale nenacházejí uplatnění jen v oblasti podnikání. IBM například dodá pařížskému muzeu Louvre řešení pro zachování a ochranu jeho zařízení a uměleckých děl. Nejnavštěvovanější evropské muzeum umožní softwarové řešení Maximo Asset Management zefektivnit proces údržby a zlepšit tak služby zákazníkům, jakož i finanční stránku, provoz a správu muzea.

Příklady využití chytřejších softwarů najdeme také v České republice – Česká pojišťovna, lídr českého pojišťovacího trhu, využívá prediktivní analytické nástroje IBM a může tak rychleji reagovat na požadavky svých klientů, lépe předvídat výpadky a poskytovat fakticky měřitelné údaje.

Chytřejší planeta vychází z chytřejšího softwaru, systémů a služeb. 

Pojďme vytvářet chytřejší planetu. ibm.com/cz/chy­trejsipodnika­ni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).