Hlavní navigace

Video Internet Forum o propojování televize s internetem

Celodenní konference Video Internet Forum se zaměří se na nejžhavější témata letošního roku, a to na problémy a příležitosti, které celému českému trhu přináší čím dál zřetelnější propojování televize s internetem.
7. 5. 2011

Sdílet

VIF - šipka

Televizní vysílání i internet jsou dynamicky se rozvíjející obory a dochází k jejich vzájemnému propojení. Digitální televize jdou ruku v ruce s internetovým obsahem, diváci mohou na svém televizním přijímači nejen sledovat pořady z on-line archivů českých televizí, ale i číst zprávy na internetu, prohlížet fotky na Facebooku, což s sebou samozřejmě nese řadu změn. Spolu s nimi vystává řada otázek. Co tyto změny znamenají pro tvůrce televizního programu a tvůrce a distributory videoobsahu pro internet? Jak se vyvíjí reklamní trh a jak ho ovlivňuje nová legislativa? A jak se v tom má vyznat zákazník?

Odpovědi nejen na tyto otázky zodpoví špičky dříve oddělených oborů televize a internetu na celodenní konferenci Video Internet Forum, která navazuje na čtyřletou tradici Kulatých stolů o digitalizaci pořádaných serverem o digitálním vysílání Digizone.cz. Akce se zaměří na nejžhavější témata letošního roku, a to na problémy a příležitosti, které celému českému trhu přináší již zmiňované propojování televizního vysílání s internetem.

Konference je rozdělena do šesti bloků přednášek a moderovaných diskusí:

  • BLOK I: Regulace videa na internetu – první zkušenosti provozovatelů i regulátora
  • BLOK II: Jak nejlépe měřit účinnost videoreklamy na internetu?
  • BLOK III: Televize a internet: konkurence, nebo symbióza?
  • BLOK IV: Technologické aspekty videa na internetu
  • BLOK V: Internetové video na televizní obrazovce
  • BLOK VI: Jak se liší tvorba videoobsahu pro internet a televizi

V roli přednášejících a diskutujících se představí přední odborníci z oblasti telekomunikací, regulačních orgánů a médií, jmenovitě např. Kateřina Kalistová (předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání), Milan Fridrich (ředitel divize Nová média, Česká televize), Robert Kvapil (obchodní ředitel České televize), Pavel Krbec (ředitel internetu televize Nova), Michael Štadler (obchodní ředitel ARBOinteractive), Ondřej Zach (viceprezident pro program, HBO CEE) a Kateřina Hrubešová (výkonná ředitelka SPIR). A v závěru posledního bloku vystoupí tvůrci úspěšného virálního klipu Ostrava!!! Michal Kavalčík, Jan Rubeš a Jaromír Sedlák

Kompletní program je na stránce http://vif.iin­fo.cz/2011/pro­gram/.

Konference je určena jak pro širokou, tak i odbornou veřejnost, která se pohybuje v prostředí digitalizace českých televizí, tzn. pro regulátory – zákonodárce, výrobce TV programů, šéfy a manažery TV stanic, producenty videoobsahu pro internet, provozovatele technické infrastruktury, zástupce mediálních agentur, novináře a v neposlední řadě fanoušky nových technologií.

Zájemci o účast se mohou registrovat na stránkách konference http://vif.iin­fo.cz/registra­ce/

Partnery konference jsou Google, kitditigal a LICA. Akce je mediálně podporovaná týdeníkem Marketing&Media a měsíčníkem TREND Marketing. Pořadateli jsou server o českém internetu Lupa.cz a server o digitálním vysílání Digizone.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).