Hlavní navigace

Vila startupu SnapShot má dveře ještě otevřené

Být vývojářem v globálním startupu SnapShot znamená možnost podílet se na tvorbě nového produktu a rozhodovat o jeho dalším směrování.
5. 10. 2015

Sdílet

Jak vytvořit tvůrčí prostředí, kde je kromě práce prostor pro zábavu i odpočinek? Více v rozhovoru se šéfem brněnské pobočky.

Nedávno jsme v článku představili společnost SnapShot, která si zřídila vývojové centrum v Brně. Aktuálně pracuje na analytickém nástroji, který umožní hotelům jakékoli velikosti analyzovat vlastní Big Data. Abychom se o projektu a pobočce dozvěděli více, vyzpovídali jsme jejího šéfa Stephena Burka.

Steve, při práci na různých projektech jsi působil v USA, Indii a mnoha evropských zemích. Proč jste pro globální vývojové centrum SnapShotu vybrali zrovna Brno?

O České republice se ví, že jsou v ní kvalitní programátoři. SnapShot je rakouská firma s centrálou v Zell am See, hlavním obchodním oddělením v Berlíně a další pobočku má v polských Gliwicích. Brno je tedy ideální místo nejen díky kvalitním lidem ale i z geografického pohledu.

Máš dlouholeté zkušenosti s řízením offshore projektů. Co je v případě SnapShotu jiné?

Brněnské vývojové centrum není najatý offshore, ale je naopak klíčovou součástí společnosti – vyvíjí a testuje nové produkty, stará se o jejich údržbu a odpovídá za operativní podporu technologie. To všechno zajišťuje malý tým s plochou organizační strukturou, což zaručuje rychlé rozhodování a realizaci.

Díky investici 25 milionů EUR z Číny má SnapShot ideální podmínky pro dosažení cíle – spustit aplikaci SnapShot Analytics v roce 2016. Co dalšího kromě finančních zdrojů je hnacím motorem projektu?

Jsme malá, ale rostoucí společnost. Důležitou roli hraje právě náš tým. Vývojáři ve SnapShotu se přímo podílejí na rozvoji společnosti svými rozhodnutími o technologii použité pro vývoj produktu. Aktuálně pracujeme s Microsoft Azure, Java, Camel, Amazon Web Services, Big Data, NoSQL databázemi nebo cloudovým úložištěm dat. Náš tým každý den formuje produkt a je za ním už vidět velký kus práce.

Nabíráte ještě lidi? A co vašim zaměstnancům nabízíte?

Ano, stále je ještě možnost se k projektu přidat – seznam volných pozic je zde. Nabízíme unikátní prostory i přístup. Pro mě je důležitá filosofie spojení pracovního prostředí s domáckou atmosférou. Jako sídlo jsem tedy vybral vilu se zahradou nedaleko centra ve čtvrti Veveří. Máme zde kromě práce i dost prostoru na zábavu. V přízemí je vlastní „hospůdka“ s krbem, která slouží i jako herna, na zahradě máme gril a plno místa k posezení a relaxaci. V zázemí jsou sprchy, takže je možné jezdit do práce na kole. Je běžné pracovat částečně z domova, nabízíme hlídání dětí, příspěvek na dovolenou, lekce angličtiny, příspěvky na wellness a mnoho dalších benefitů.

0