Hlavní navigace

Vladimír Rusnák: V DIGI TV nabízíme všechny programy na 4 měsíce zdarma

Marketingová akce Zima zadarmo je novým prodejním tahákem televize DIGI TV. Nejen o ní, ale i o dalších aktivitách promluvil Vladimír Rusnák, výkonný ředitel DIGI TV.
29. 11. 2017

Sdílet

DIGI TV je placená televize, která je v několika ohledech na českém trhu výjimečná. Je jí možné přijímat ´klasicky´ přes satelit nebo přes ´apku´ v jakémkoliv internetovém zařízení. Má exkluzivní nabídku sportu, zejména anglický a španělský fotbal. Dokáže využít vlastnosti moderních technologií, např. k zápasu mezi Realem Madrid a FC Barcelona 23. prosince dá na výběr dvě zvukové stopy se dvěma alternativními komentáři. A konečně se rozhodla přimět konzervativního českého diváka k přesunu od terestriky na svou placenou platformu skutečně podstatnou výhodou „Pokud si objednáte do konce roku jakýkoliv programový balíček, dostanete úplně všechny programy na čtyři měsíce zdarma,“ říká Vladimír Rusnák.

Vaše aktuální marketingová akce Zima zadarmo nabízí novým zákazníkům DIGI TV čtyři měsíce zdarma. Co vás k jejímu vyhlášení vedlo?

V zimě tráví lidé více času doma. Proto jsme se v DIGI TV rozhodli, že zpříjemníme všem našim novým zákazníkům zimní večery tím, že budou moci sledovat televizi zdarma. Navíc jim, bez ohledu na to, jaký balíček si objednají, zpřístupníme kompletní programovou nabídku DIGI TV. Díky tomu, že zákazníci naši nabídku poznají celou, získají dostatečný prostor k rozhodnutí, jestli jim zvolený programový balíček vyhovuje, nebo si nabídku ještě podle svých preferencí rozšíří. Mají na to čas. První faktura jim přijde až spolu s pátým měsícem, kdy se jim zároveň aktivují ty programové balíčky, které si objednali.

Jaké cíle si s touto akcí kladete?

Samozřejmě je naším cílem navýšit počet zákazníků. Jsme přesvědčeni, že naše nabídka programů je pestrá, zároveň vyvážená a průběžně ji vylepšujeme. Poskytujeme také kvalitní zákaznický servis. Akce, jako je aktuální Zima zadarmo děláme proto, abychom dosud váhající potenciální zákazníky přiměli k tomu, aby to s námi zkusili. Přesné podmínky akce si každý snadno zjistí na našich webových stránkách DIGI TV.

Pomineme-li aktuální akci. Co vnímáte jako největší výhody DIGI TV oproti konkurenci?

Z naší nabídky si vybere celá rodina: od pohádek přes hudební klipy, filmy, seriály až po kvalitní dokumenty. Už v základním programovém balíčku nabízíme kvalitní televizní zábavu napříč všemi žánry a naše doplňkové balíčky ji dále rozvíjejí. Kromě toho je DIGI TV jedinečná exkluzivní sportovní nabídkou.  Jako jediní v České republice vysíláme přenosy z anglické Premier League a španělské La Ligy. V této souvislosti upozorňuji, že El Clásico, nejsledovanější fotbalový zápas na světě mezi Realem Madrid a FC Barcelona, se hraje 23. 12. V rámci naší akce Zima zadarmo ho mohou všichni noví zákazníci sledovat zdarma. Ten zápas je skutečný fenomén. Podle našich minulých zkušeností se na něj v ČR bude dívat přes DIGI TV odhadem 150 000 diváků. DIGI TV má v ČR také exkluzivní práva na vysílání největších tenisových turnajů série ATP. 

Češi stále nejsou tolik nakloněni placené televizi, na rozdíl od ostatních zemí. Čím je chcete přesvědčit, aby si televizi koupili? Ideálně od DIGI TV.

V České republice mají lidé pořád v hlavách, že by televize měla být zadarmo. Ono ale skutečně zadarmo není nic. A zároveň je fakt, že z té nabídky, za kterou se aktuálně neplatí, je mnohdy těžké vybrat si kvalitní pořad, na který byste se chtěl ve volném čase podívat. Přitom volný čas je to nejcennější, co máme. DIGI TV dokáže všem svým zákazníkům díky bohaté nabídce zajistit, že svůj volný čas prožijí sledováním kvalitního programu, při němž se buď odreagují, nebo je dokonce obohatí. A to za těch pár stovek měsíčně stojí. Věříme, že je k nám i díky aktuální akci Zima zadarmo přivedeme a přesvědčíme je.

Vysíláte přes satelit a přes internet. Jak se vám tato kombinace osvědčuje?

Jsme jedinou televizí, která poskytuje jak satelitní DIGI TV, tak skutečně plnohodnotnou televizí přes internet. Ta se skvěle hodí pro zákazníky, kteří z různých důvodů nemohou nebo nechtějí instalovat satelit. Zároveň je parádním doplňkem také pro ty, kteří již satelit mají, protože jim poskytuje nadstandardní služby moderní televize. Televizi přes internet můžete sledovat až na čtyřech různých zařízeních: kromě klasické televize též na počítači, tabletu či chytrém telefonu kdekoli, kde je dostatečně rychlý internet. Pořady si můžete pustit od začátku, v jejich průběhu si vrátit jakékoliv scény. Také máte možnost nahrát si až 30 hodin programu, případně se jednoduše podívat na cokoliv co se vysílalo za posledních 7 dní, což při stovce kanálů v kompletní nabídce představuje v každý moment přes 17 tisíc hodin plně dostupné televizní zábavy.

Sledujete u zákazníků příklon k nějaké konkrétní službě, třeba k televizi přes internet?

Počet diváků naší televize přes internet narůstá. Kromě nových se často se jedná také o ty, kterým zatím stačil satelit, ale chtějí mít možnost sledování televize na více zařízeních a využít dalších výhod, které jsem zmínil v předešlé odpovědi. Třeba až čtyři zařízení. Motivem našich reklam je normální česká rodina se dvěma dětmi, kde se dřív prali o televizi a teď může každý sledovat svůj oblíbený obsah na svém zařízení. Tento nápad je podložen skutečnými průzkumy, že ve více než 30 procentech domácností s klasickou televizí jsou konflikty o to, kdy a jaký program sledovat.  S námi může táta sledovat anglickou Premier League v obýváku, syn Disney Channel na tabletu, maminka seriál na notebooku… A samozřejmě se můžou všichni klasicky sejít u velké obrazovky v obýváku, aby sledovali třeba Tři oříšky pro Popelku. Nebo archiv. Existují průzkumy a naše zkušenosti jen potvrzují, že zejména mladí lidé oceňují větší svobodu, kterou jim moderní televize poskytuje. Na vytipovaný program se z archivu podívají, kdy chtějí, ne, když je v televizním programu. Zájem o satelitní DIGI TV je ale také stále velký a jak jsem zmínil, zákazníci objevují výhody obou způsobů příjmu současně.

DIGI TV přes internet nedávno dorovnala satelitní televizi v počtu celkově vysílaných kanálů. Kam půjdete dál?

Pro doplnění: Na začátku září jsme ještě zařadili do vysílání televize přes internet specializovaný kanál LaLiga TV, který vysílá non-stop program věnovaný španělské fotbalové soutěži. Ale k vaší otázce. S našimi zákazníky průběžně komunikujeme, zjišťujeme jejich zájmy a v rámci našich možností se snažíme programovou nabídku průběžně zkvalitňovat. Proto jsme nedávno přidali dvanáct kanálů. Například jsme vyšli vstříc těm našim zákazníkům, kterým v nabídce chyběly kanály Barrandov Family či Prima Comedy Central. Zároveň jsme významně rozšířili nabídku hudebních kanálů, jimiž oslovujeme především mladší generaci, takže jsme přidali MTV Dance International, MTV Live HD, Óčko Expres, Óčko Gold, VH1 Classic a RETRO. Věřím ale, že zákazníci ocení také English Club TV, kanál zaměřený na výuku a procvičování angličtiny. Ano, naše kompletní nabídka u satelitní televize i u televize přes internet nyní čítá přes sto kanálů. Ale jak už jsem říkal, naším cílem není bezhlavě navyšovat počty kanálů. Domníváme se, že máme ideálně sestavené programové balíčky, které zákazníky oslovují kvalitou a cílením obsahu. U nás se například nestane, že bychom například nafukovali nabídku opakováním totožného kanálu v SD a HD rozlišení. Nenajdete vatu v podobě neatraktivního programu, který byste samostatně nikdy nechtěli platit. V této cestě budeme pokračovat.

Jaké další novinky pro zákazníky chystáte?

Určitě půjdeme cestou dalšího zvyšování kvality služeb, například pracujeme na dalším rozšíření našeho archivu u televize přes internet. U příležitosti El Clásika znovu využijeme druhé jazykové stopy, takže diváci budou moci poslouchat i alternativní komentář k zápasu. Připravujeme také řešení pro chytré televize, analyzujeme možnosti Ultra HD vysílání a samozřejmě pracujeme na rozšiřování programové nabídky na obou službách. Je toho opravdu hodně. Kromě novinek ale nechceme zapomínat na naše zákazníky a dál zkvalitňovat náš zákaznický servis. Zákazníci s námi mohou komunikovat telefonicky, na webových stránkách i na Facebooku. Vždy se jim věnuje vyškolený tým profesionálů. Kromě toho se jim staráme i o hardware. Pokud se zákazníkovi například rozbije set-top box či ovladač, rychle je buď vyměníme, nebo přijede technik a chybu odstraní tak, aby zákazník nezůstal bez své televize.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).